فریدون‌شهر با گردشگری و کشاورزی حیات پیدا می‌کند

شهردار فریدون‌شهر گفت: فریدون‌شهر با گردشگری و کشاورزی حیات خواهد یافت که لازمه این دو، آب است.

ابراهیم باتوانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا با اشاره به مشکل تأمین آب فضای سبز شهری، اظهار کرد: تخصیص آب به فضای سبز شهری، باعث زنده شدن کرانه‌های اطراف شهر شده و ضمن حیات دوباره به چشمه‌ها و قنوات، باعث رونق اقتصادی شهر خواهد شد.

وی افزود: فریدون‌شهر با گردشگری و کشاورزی حیات خواهد یافت و لازمه این دو، آب است؛ البته فریدون‌شهر تنها در سه یا چهار ماه از سال به این آب نیاز دارد؛ همان زمانی که این آب به مقصد خود یعنی سد زاینده رود نمی‌رسد، اما محیط زیست و پیرامون شهر به شدت نیازمند آن است.

شهردار فریدون‌شهر ادامه داد: در حقیقت موضوع آب نیازمند مدیریت بهتر است، مدیریتی که عدالت، توسعه و آمایش سرزمین و خواست مردم را ببیند. امروز مردم در شرق و غرب اصفهان به دلیل این بی مدیریتی طی ۱۷ سال گذشته در رنج و مضیقه قرار گرفته‌اند که نیازمند اصلاحات اساسی است؛ البته با استقرار دولت جدید و برنامه‌ریزی بهتر و توجه به مشکلات کنونی این مشکلات مرتفع خواهد شد.

باتوانی خاطرنشان کرد: ۳۰ هکتار فضای سبز شهری فریدون‌شهر که شامل پارک‌های محلی و جنگلی و سراب و جاده سلامت است، نیاز به رسیدگی بیشتری دارد و در این زمینه در حال برنامه‌ریزی هستیم.

کد خبر 538245

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.