زاکانی: خواهرخواندگی تهران و نجف آرزوی ما است

شهردار تهران گفت: نجف و کربلا دیگر دو شهر عادی نیستند، بلکه در جبهه اعتقادی و بین المللی یک نماد هستند که برای بالاترین سطح همکاری اعلام آمادگی می‌کنیم.

به گزارش ایمنا، علیرضا زاکانی در دیدار خود با هاتف عبدالامیر حبیب ماضی معاون استاندار نجف اشرف، نماینده استاندار و رئیس هیأت همراه که امروز شنبه ششم آذرماه انجام شد با اشاره به این مطلب که میزبانی شما در تهران مایه مباهات است، گفت: شما برادران دینی خوب ما هستید و توفیق این را داریم که از کنار مضجع شریف حضرت علی (ع) در خدمت شما باشیم.

وی افزود: بین ایران و عراق ارتباط قلبی و پیوستگی مبنایی وجود دارد و برای ما مهم است از بعد اعتقادی و سیاسی در نظام بین الملل در خدمت شما باشیم و ارتباط و پیوستگی برقرار کنیم.

شهردار تهران ادامه داد: نجف و کربلا دیگر دو شهر عادی نیستند، بلکه در جبهه اعتقادی و بین المللی یک نماد هستند و ما نیز افتخار خدمت به شما را داریم و برای بالاترین سطح همکاری اعلام آمادگی می‌کنیم.

زاکانی با تاکید بر تعامل تجربه‌های دو شهر نجف اشرف و تهران، اظهار کرد: پیشنهاد این است گروه کار مشترکی بین تهران و نجف تشکیل شود و تمام مواردی که می‌توانیم در آن خدمت متقابل داشته باشیم احصا و راهکار متقابل آن نیز ارائه شود.

وی افزود: در سر فصل‌هایی از جمله حوزه نظام آموزش، سخت افزار و نرم افزار می‌توان برنامه تعریف کرد و کار را با برنامه پیش برد.

شهردار تهران با بیان این مطلب که قرارداد خواهرخواندگی بین تهران و نجف برای ما یک آرزو است، ادامه داد: در این اقدام هم نگاه افتخارآمیز دنیایی و هم نگاه عمیق آخرتی وجود دارد و این امر برای ما افتخار است و آمادگی خود را اعلام می‌کنیم.

بنا بر اعلام سایت شهر، وی تصریح کرد: نماینده‌ای از سوی شهرداری تهران به نجف اعزام می‌کنیم تا ابعاد کاری بین دو شهر تهران و نجف را ارزیابی کند و پس از این اقدام بنده نیز به نجف اشرف می‌آیم و امیدوارم هرچه زودتر ما خدمت شما برسیم، زیرا این خدمت توفیق ماست.

کد خبر 538175

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.