آمار کرونا چهارمحال و بختیاری ۱۲ آبان ماه؛ ۴ فوتی و ۱۷۴ ابتلای جدید

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد آمار فوتی و مبتلایان به کرونا را تشریح کرد.

مجید شیرانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا، در خصوص آمار ابتلای کرونا در استان در ۲۴ ساعت منتهی به صبح امروز چهارشنبه ۱۲ آبان ماه، اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته ۶۵۷ بیمار با علائم بالینی مشکوک به بیماری کرونا به مراکز بهداشتی و درمانی سرپایی و بیمارستانی استان مراجعه داشتند.

وی با بیان اینکه از این تعداد ۹۴ بیمار با علائم مشکوک به این بیماری در مراکز درمانی بستری شده‌اند، افزود: طی ۲۴ ساعت گذشته نتیجه تست ۱۷۴ نفر مثبت قطعی شد که ۱۵۹ نفر از مراجعه کنندگان در بخش سرپایی و ۱۵ نفر از بستری شدگان مشکوک به کووید _۱۹ در مراکز بیمارستانی استان، بودند.

شیرانی تصریح کرد: اکنون ۲۲۴ بیمار مثبت قطعی و مشکوک به بیماری کرونا در مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند که از این تعداد ۱۷۲ نفر مثبت قطعی و مابقی در انتظار پاسخ نتایج آزمایشات برای رد یا تأیید بیماری‌شان هستند.

وی ادامه داد: متأسفانه طی ۲۴ ساعت گذشته ۴ مورد جدید فوتی ناشی از ابتلاء به بیماری کووید _۱۹ در استان گزارش شد و مجموع فوتی‌های ناشی از ابتلاء به این بیماری در چهارمحال و بختیاری ١۶۷۳ نفر می‌باشد.

شیرانی گفت: اکنون ۲۳ بیمار با شرایط بحرانی و حال عمومی نسبتاً بد در بخش‌های مراقبت ویژه مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، عنوان کرد: اکنون شهرستان کیار به لحاظ شیوع بیماری کرونا در وضعیت قرمز، شهرستان‌های بروجن، شهرکرد، فارسان، سامان و لردگان نارنجی و شهرستان‌های اردل، بن، کوهرنگ و خانمیرزا در وضعیت زرد هستند.

کد خبر 533034

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.