لزوم تشکیل نهضت مشاوره خانوادگی در سراسر کشور با هدف کاهش طلاق

وزیر کشور طلاق را از خطرات مهم جامعه امروز ایرانی برشمرد و بر برنامه‌ریزی فوری سه مرحله اقدامات عمومی با مشارکت مردم و محلات برای کاهش روند طلاق تاکید کرد.

به گزارش ایمنا به نقل پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، احمد وحیدی در نشست بررسی راهکارهای عملی برای کاهش روند طلاق که با حضور گروهی از فعالان حوزه اجتماعی در محل وزارت کشور برگزار شد با اشاره به اینکه خانواده بنیان و اساس جامعه است، اظهار کرد: یکی از تهدیدات جدی در حوزه خانواده روند رو به گسترش طلاق است که باید در این راستا تدابیر فوری و عاجل اندیشیده شود.

وی با اشاره به اینکه گسترش طلاق باعث فروپاشی بنیان خانواده که پایه اجتماع است؛ می‌شود؛ گفت: در حوزه عوامل مؤثر در طلاق دو دسته فاکتورهای پیشینی و پسینی مطرح است که باید ضمن توجه به زمینه‌های پیشینی، در حال حاضر با توجه به فوریت مساله، عوامل پسینی مورد توجه جدی تر و ضروری قرار گیرد. به موازات برنامه‌ریزی بلند مدت، باید راهکارهای نتیجه بخش و فوری در این راستا به کار گرفته شود.

وزیر کشور با اشاره به اینکه طبق بررسی‌ها یکی از راهکارهای مهم در این حوزه، نهضت مشاوره خانوادگی است، گفت: این نهضت باید با محوریت محلات در کشور گسترش یابد.

وحیدی با اشاره به مسئولیت شورای اجتماعی کشور در حوزه طلاق با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) گفت: رهبری معظم انقلاب در حوزه کاهش طلاق و آسیب‌های اجتماعی به شورای اجتماعی کشور مسئولیت داده و برای همین باید با تمام توان در این عرصه فعال شویم.

وی با بیان جزئیات این نهضت سراسری در کشور گفت: در این عرصه سه اقدام فوری شامل راه اندازی قرارگاه در ۳۱ استان کشور به شکل اجرایی با حمایت استانداری‌ها و در مرحله دوم، شکل‌گیری اتاق‌های فکر تخصصی برای تقویت محتوای آموزشی و در گام آخر توانمند سازی مشاوران صورت گیرد.

وزیر کشور در بخش با اشاره به اینکه می‌توان در جذب مشاوران از راهکار فراخوان افراد علاقه مند به فعالیت در عرصه مشاوره خانوادگی را به کار گرفت؛ گفت: در کشور ظرفیت‌های بزرگی در این حوزه نظیر حوزه‌های علمیه و افراد بازنشسته فعال در این عرصه‌ها وجود دارد که باید با جلب مشارکت همه این ظرفیت‌ها به صورت نهضتی، این تحول با هدف تقویت بنیان خانواده و کاهش طلاق صورت گیرد.

وحیدی با تاکید بر اینکه در حوزه مسائل تحکیم خانواده و طلاق، آموزه‌های دینی و الهی بسیار راهگشاست، گفت: در این حوزه خوشبختانه ظرفیت‌های خوبی در کشور وجود دارد که باید با کار برنامه‌ریزی شده، با قدرت و صلابت جلو برویم.

کد خبر 531332

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.