انجام ۲۴۲ عملیات آتش‌نشانی در مهرماه

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قزوین گفت: ۲۴۲ عملیات امداد و نجات و اطفای حریق در مهر ماه توسط آتش‌نشانان قزوینی انجام شده است.

به گزارش ایمنا و به نقل از روابط عمومی شهرداری قزوین، قدیر موسی‌خانی اظهار کرد: از مجموع عملیات‌های انجام شده، ۱۳۵ عملیات مربوط به حوادث بوده که طی آن ۳۹ نفر نجات یافته‌اند و ۱۰۷ عملیات اطفای حریق نیز انجام شده است.

وی با بیان اینکه از ابتدای سال ۱۴۰۰ تا ابتدای آبان ماه، دو هزار و ۱۶۰ عملیات امداد و نجات و اطفای حریق توسط آتش‌نشانان قزوینی انجام شده است، افزود: یک هزار و ۲۵۳ مورد آن مربوط به اطفای حریق و ۹۰۷ مورد آن عملیات امداد و نجات بوده است که طی آن ۶۱۸ نفر توسط آتش نشانان نجات یافته‌اند و ۸۸ نفر نیز مصدوم شده‌اند.

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قزوین خاطرنشان کرد: با فرا رسیدن فصل سرما متأسفانه به دلیل رعایت نکردن نکات ایمنی در وسایل گرمایشی هر ساله تعدادی از شهروندان دچار مسمومیت با گاز شده و فوت می‌کنند.

موسی‌خانی با بیان اینکه هر وسیله گازسوز باید دارای یک دودکش استاندارد مجزا و مجهز به کلاهک باشد، اضافه کرد: شهروندان همواره محل اتصال دودکش به وسایل گاز سوز را بازرسی و از آب بندی و ثبات آنها اطمینان حاصل کنند.

وی بر لزوم رعایت استفاده از دودکش با کلاهک استاندارد تاکید کرد و گفت: مسدود شدن دودکش سبب سوخت ناقص و ایجاد گازهای خطرناک و مسموم کننده می‌شود که برگشتن چنین گازهایی به داخل فضای زندگی باعث مسمومیت و فوت افراد حاضر در آن مکان می‌شود.

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قزوین تاکید کرد: شهروندان باید هر چند وقت یک بار کلاهک دودکش‌های وسایل گازسوز را بازرسی و چنانچه کلاهک افتاده باشد آن را در محل خود نصب کنند، همچنین کلاهک علاوه بر اینکه از نفوذ باران و برف و افتادن سایر اشیا به داخل دودکش جلوگیری می‌کند در منظم سوختن وسیله گازسوز نیز مؤثر است.

کد خبر 531310

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.