طرح جمع‌آوری متکدیان در کرج آغاز شد

سرپرست معاونت خدمات شهری شهرداری کرج اعلام کرد که طرح جمع‌آوری متکدیان با هدف کاهش آسیب‌های اجتماعی در این کلانشهر آغاز شد.

به گزارش ایمنا، غلامرضا رضوانی اظهار کرد: در مرحله نخست این طرح هشت نفر از متکدیان سطح شهر کرج جمع‌آوری و تحویل مراجع قانونی شدند.

وی با بیان اینکه طرح مذکور تا پایان جمع‌آوری آخرین فرد متکدی در کلانشهر کرج ادامه خواهد داشت، افزود: برخی از این افراد نیازمند واقعی نیستند و سیمای شهر کرج را مخدوش کرده‌اند.

سرپرست معاونت خدمات شهری شهرداری خاطرنشان کرد: افراد نیازمند واقعی بر اساس تکلیف قانونی به کمیته امداد استان تحویل داده می‌شوند تا برای آنان پرونده حمایتی تشکیل شود.

رضوانی با بیان اینکه متکدیانی که دارای معلولیت هستند نیز تحویل بهزیستی استان خواهند شد، تصریح کرد: حدود ۹۰ درصد متکدیان کلانشهر کرج از اتباع بیگانه هستند، متکدیان اتباع بیگانه دو دسته هستند یک دسته به صورت مجاز وارد کشور شده و باید برای بازگشت به کشورشان تحویل نیروی انتظامی شوند.

وی به معضل زباله گردی معتادان در مناطق مختلف کلانشهر کرج اشاره و تاکید کرد: این افراد جمع آوری و تحویل اردوگاه بازپروری معتادان استان البرز خواهند شد.

سرپرست معاونت خدمات شهر شهرداری کرج گفت: البته تعدادی از زباله گردها تحت پوشش شرکت خدماتی وابسته به سازمان مدیریت پسماند کرج هستند که با رعایت الزامات بهداشتی اقدام به تفکیک زباله‌ها از مبدا می‌کنند.

رضوانی اضافه کرد: ۲۲۰ معتاد متجاهر و زباله‌گرد طی روزهای اخیر در کرج جمع آوری به این مراکز بازپروری و ترک اعتیاد تحویل داده شدند.

وی گفت: تکلیف قانونی جمع‌آوری معتادان متجاهر با فرمانداری کرج است که معاونت خدمات شهری شهرداری کرج نیز مکانی را در اختیار نیروی انتظامی و بهزیستی برای بانوان قرار داده که بانوان در این مکان‌ها غربالگری شوند.

سرپرست معاونت خدمات شهری شهرداری کرج با بیان اینکه گرمخانه بانوان در پارک چمران کرج با ظرفیت ۳۰ نفر فعال شده است، خاطرنشان کرد: با توجه به شیوع کرونا حتی یک نفر از بانوان این گرمخانه مبتلا به کووید ۱۹ نشدند و با هماهنگی ستاد مقابله با کرونا تمام بانوان بی سرپناه تاکنون هر ۲ دز واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.

رضوانی گفت: یک واحد گرمخانه برای مردان بی سرپناه در میدان توحید کرج است و مقدمات فعال سازی گرمخانه دیگر در کرج فراهم شده که اگر لازم شد بر روی افراد بی سرپناه گشوده خواهد شد.

منبع: ایرنا

کد خبر 530697

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.