هوای اصفهان برای گروه‌های حساس ناسالم است

کیفیت هوا در کلانشهر اصفهان امروز _ شنبه یکم آبان ماه منتهی به ساعت ۱۰:۴۰ با قرار گرفتن روی شاخص ۱۳۷ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس ثبت شده است

به گزارش خبرنگار ایمنا کیفیت هوا در کلانشهر اصفهان امروز _ شنبه یکم آبان ماه منتهی به ساعت ۱۰:۴۰ صبح با قرار گرفتن روی شاخص ۱۳۷ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس ثبت شده است.

روز گذشته نیز میانگین شاخص کیفی هوا در این شهر با قرار گرفتن روی شاخص ۸۰ در وضعیت سالم ثبت شده بود.

دستگاه سنجش کیفیت هوای کلانشهر اصفهان اکنون در خیابان‌های استانداری با شاخص ۱۵۰، میرزاطاهر ۱۳۰، باهنر ۱۲۲، خرازی ۱۱۹، پروین ۱۱۲ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس (نارنجی) و ایستگاه‌های جی ۱۷۰، احمدآباد ۱۶۹، انقلاب ۱۶۰، فرشادی ۱۵۴، فیض ۱۵۳ وضعیت ناسالم برای عموم شهروندان (قرمز) قرار دارند.

دستگاه سنجش کیفیت هوا در ایستگاه‌های رهنان، باغ غدیر، دانشگاه، خواجو و کاوه، فعال نیست، همچنین دستگاه سنجش کیفیت هوا در ایستگاه‌های ورزشگاه میثاق با شاخص ۹۶، مبارکه ۶۴ در وضعیت هوای سالم قرار دارند.

در حال حاضر تنها ایستگاه فعال در زمینه نشانگر شاخص کیفی هوا در استان به جز اصفهان، شاهین‌شهر و سجزی است و شاخص کیفی هوای شاهین‌شهر روی عدد ۴۲ و سجزی با قرار گرفتن روی ۷۴ در وضعیت سالم قرار دارند.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

کد خبر 530674

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.