شهرداری کرج قلک نیست/ بهزیستی در رسیدگی به کودکان کار انجام وظیفه کند

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و عضو کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر کرج با انتقاد از نگاه قلک وار به شهرداری، رسیدگی به کودکان کار را از وظایف جزئی مدیریت شهری و در عین حال از وظایف اصلی و اساسی بهزیستی اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار ایمنا، حسین سعیدی سیرایی در جلسه کمسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر کرج که صبح امروز (پنجشنبه) برگزار شد، با اشاره به یکی از لوایح کمیسیون مربوط به تخصیص بودجه برای اعزام تیم تنیس روی میز شهرداری کرج، اظهار کرد: تجربه نشان داده است شهرداری در بحث تیم داری و باشگاه داری موفق عمل نکرده و بودجه‌های اختصاص یافته به این امر تلف شده است.

سعیدی سیرایی تاکید کرد: بر اساس قانون، رسیدگی و حمایت از ورزش قهرمانی در وظایف اداره ورزش و جوانان، حمایت از ورزش همگانی جزو وظایف شهرداری و استعدادیابی در وظایف آموزش و پرورش تعریف شده است. از این نظر شهرداری‌ها حق تیم داری و باشگاه داری ندارند و این اقدام غیرقانونی است.

وی به ارسال نامه‌هایی از وزارت کشور و ورزش و جوانان به شهرداری اشاره کرد و افزود: در این نامه تیم داری در شهرداری‌ها به صراحت ممنوع اعلام شده است.

عضو شورای شهر کرج خاطرنشان کرد: چنان که در پیش گفته شد تکلیف سازمانی ما توسعه ورزش همگانی است و لازم است به جای اختصاص بودجه برای تیم‌های مختلف، مسابقات مربوطه را به صورت همگانی در کرج برگزار کنیم.

وی در بخش دیگری از جلسه که به طرح لایحه قرارداد حق انتفاع سوله شهید فخری زاده برای کودکان کار اختصاص داشت، با انتقاد از نگاه قلک وار به شهرداری، رسیدگی به این موضوعات را از وظایف جزئی مدیریت شهری و در عین حال از وظایف اصلی و اساسی بهزیستی اعلام کرد.

سعیدی گفت: موافقت با این لایحه مشروط به حفظ کاربری ورزشی سوله است که بخش اداری آن در اختیار بهزیستی قرار گیرد. همچنین اداره بهزیستی باید ردیف بودجه کودکان کار را به صورت شفاف اعلام کند تا مدیریت شهری نیز از نحوه عملکرد این دستگاه در مورد مذکور آگاه باشد.

کد خبر 530344

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.