دیدار و گفت‌وگوی دبیرکل وزارت امور خارجه اتریش با وزیر امور خارجه ایران

دبیرکل وزارت امور خارجه اتریش که به منظور برگزاری پنجمین دور گفت‌وگوهای سیاسی بین دوکشور به جمهوری اسلامی ایران سفر نموده است، با حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش ایمنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت امور خارجه، حسین امیرعبداللهیان در این دیدار مناسبات بین جمهوری اسلامی ایران و اتریش را دیرینه و قدیمی خواند و تصریح کرد، ما برای این روابط اهمیت زیادی قائل هستیم.

وی با ابراز امیدواری در زمینه افزایش همکاریهای اقتصادی و تجاری بین دو کشور، از اهدای محموله واکسن از سوی اتریش به کشورمان قدردانی کرد و خواستار همکاری‌های بیشتر دو کشور در زمینه همه‌گیری و واکسن کرونا شد.

وزیر امور خارجه برخورد مسئولانه‌تر اتحادیه اروپا در قبال حقوق بی جا شدگان افغانستانی را مورد تاکید قرار داد و با محکوم کردن اقدامات تروریستی در هفته‌های اخیر در افغانستان، رشد داعش و گروه‌های تکفیری در افغانستان را خطرناک توصیف کرد.

پتر لاونسکی، دبیرکل وزارت امور خارجه اتریش نیز در این دیدار با تجلیل از رابطه دوستانه بین جمهوری اسلامی ایران و اتریش، ابراز امیدواری کرد با مشارکت همه طرف‌ها برجام مجدداً احیا شود.

وی اقدامات تروریستی اخیر در افغانستان را محکوم کرد و افزود: جمهوری اسلامی ایران و اتریش نگرانی‌های مشترکی در مورد داعش دارند.

دبیرکل وزارت امور خارجه اتریش حمایت اتریش از نشست‌های همسایگان افغانستان برای حل مشکلات این کشور را مورد تاکید قرار داد.

کد خبر 529252

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.