مخازن شن و نمک توسط معتادان متجاهر تخریب می‌شود

مدیر کل خدمات شهری شهرداری تهران گفت: در زمان سردی هوا، معتادان متجاهر دست به هر کاری می‌زنند و ممکن است مخازن زردرنگ مخصوص شن را بسوزاند تا گرم شوند.

به گزارش ایمنا، اصغر عطایی اظهار کرد: در سطح مناطق شهرداری مخازن زردرنگ مخصوص شن در نقاطی تعبیه می‌کنند که برف‌گیر هستند یا با برودت هوا دچار یخ‌زدگی می‌شوند. در صورت یخ‌زدگی موردی، شهروندان می‌توانند از کیسه‌های کوچک شن نمک موجود در این مخازن استفاده کنند.

وی افزود: در حال حاضر مخازن شن نمک به تعداد نیاز مناطق تهیه شده است و در شهر جانمایی می‌شوند به جز معابری که به مخزن زردرنگ شن نیاز ندارند. مناطق شهرداری از آبانماه این مخازن را در تمام محلات شهر جانمایی می‌کنند که این تعداد در مناطق شمالی بیشتر است چرا که بارش برف و برودت هوا در این مناطق بیشتر از سایر مناطق است. مخازن زردرنگ شن نمک بیشتر در پل‌ها، رمپ و لوپ‌ها تعبیه می‌شود.

مدیرکل خدمات شهری شهرداری تهران به تخریب برخی از مخازن زردرنگ شن نمک توسط معتادان متجاهر در طول ماه‌های سرد اشاره و خاطرنشان کرد: زمان سردی هوا، معتادان متجاهر دست به هر کاری می‌زنند و ممکن است این مخازن را بسوزاند تا گرم شوند. معتادان متجاهر به المان‌های دیگر شهر نیز آسیب می‌زنند اما این تخریب‌ها به دفعات زیاد رخ نمی‌دهد و به صورت موردی اتفاق می‌افتد. در بزرگراه‌ها و محل‌های خلوت آسیب بیشتری به المان‌های شهر زده می‌شود و در نقاط شلوغ این اتفاق کمتر رخ می‌دهد. معتادان حتی جان‌پناه‌های پله پل‌های عابر پیاده را هم تخریب می‌کنند که بسیار خطرناک است. به همین دلیل عوامل نواحی شهرداری المان‌های شهر را کنترل می‌کنند.

به گزارش سایت شهر، عطایی با بیان اینکه معمولاً کیسه‌های شن و نمک در مناطق شمالی تهران استفاده می‌شود، تاکید کرد: تمام کیسه‌های شن نمکی که توسط مناطق توزیع شده، استفاده نمی‌شوند. مقدار زیادی از این کیسه‌های شن و نمک باقی مانده در انبارها نگهداری می‌شود تا در سال آینده دوباره مورد استفاده قرار گیرند.

کد خبر 529103

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.