رئیسی: تبدیل کارخانه آزمایش به انبار پیاز اسفناک بود/ نجات کشور در تولید است

رئیس‌جمهوری گفت:‌ باید تولید کننده در بخش‌های کشاورزی و صنعت باشیم، چرا که واردات ما را از استقلال دور خواهد کرد.

به گزارش ایمنا، آیت الله دکتر سید ابراهیم رئیسی شامگاه پنجشنبه در جلسه شورای اداری استان فارس به تشریح مواردی از یکصد مصوبه سفر به این استان و برنامه‌های دولت برای گره‌گشایی از مشکلات استان اشاره و اظهار کرد: در دیدار با مقام معظم رهبری به این موضوع اشاره کردم و ایشان فرمودند که به این نگاه (آینده روشن کشور) عمیقاً اعتقاد دارم که البته تحقق آن به دست توانای شما عزیزان بستگی دارد.

وی به وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و استاندار فارس مأموریت داد که نسبت به ساماندهی اطراف حرمین شریفین (حرم‌های مطهر حضرت شاهچراغ و حضرت سید علاء الدین حسین بن موسی الکاظم (ع) اقدام کنند.

رئیس جمهور تصریح کرد: وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در این سفر بازدیدی از طرح توسعه حرم مطهر شاهچراغ داشته است و انشالله با کمک مردم و مسئولان، باید اطراف حرم های مطهر ساماندهی شوند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بر اهمیت تکمیل طرح‌های نیمه تمام در استان‌ها تاکید کرد و گفت: تا طرح نیمه‌تمام وجود دارد نباید سراغ طرح جدیدی رفت و کارهای نیمه تمام را باید تکمیل کرد.
دکتر رئیسی با اشاره به بازدید سرزده خود از روستای کناره در شهرستان مرودشت در این سفر یکروزه گفت: مردم منطقه برای دسترسی به آب برای استحمام هم مشکل داشتند و این نشان می‌دهد که مساله آب از ضرورت‌ها و اولویت‌ها است.

رئیس‌جمهوری گفت: به عنوان نمونه، برای آبرسانی به این منطقه کارهایی انجام شده که در نیمه راه رها شده است و هرچه سریع‌تر باید این کارهای ناتمام تکمیل شود.

رئیسی در بخش دیگری از سخنان خود از اهتمام دولت به رفع مشکلات ناشی از خشکسالی در استان‌های متأثر از کم آبی سخن گفت و اظهار داشت‌: این مساله از جمله در خصوص استان فارس در شورای عالی آب مطرح خواهد شد.
وی اظهار داشت: اگر ظرفیت‌ها و اعتبارات در این بخش به صورت عادلانه تقسیم شود، مردم راضی خواهند بود، به ویژه اینکه اگر با مردم هم در میان گذاشته شود، بر این باور هستم که باید با مردم سخن گفت.

رئیس جمهوری با تاکید بر اینکه صنایع غیرفعال در استان فارس باید احیا شوند گفت: شماری از صنایع در این استان تعطیل شده‌اند و برخی هم نیمه فعال هستند.

وی به بازدید خود از کارخانه تعطیل شده آزمایش مرودشت اشاره کرد و گفت: امروز وضع اسفناکی در این کارخانه دیدیم که به جای اینکه کارخانه محل تولید باشد، به انبار پیاز تبدیل شده است.

رئیسی با اشاره به سخنان برخی دامداران مرودشت مبنی بر تمایل برخی در کشور به واردات دام به جای تولید در داخل، تاکید کرد: نجات کشور در تولید است؛ باید تولید کننده در بخش‌های کشاورزی و صنعت باشیم، چرا که واردات ما را از استقلال دور خواهد کرد.

رئیس‌جمهوری در ادامه از بانک‌ها خواست که تسهیلات بانکی را به سمت حمایت از تولید هدایت کنند.

منبع: ایرنا

کد خبر 528850

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.