راه اندازی اپلیکیشن تفکیک زباله از مبدا

رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری ارومیه گفت: به زودی اپلیکیشن تفکیک زباله از مبدا در شهر ارومیه راه اندازی شده و در اختیار شهروندان قرار می‌گیرد.

به گزارش ایمنا، هادی بصاری در جلسه بررسی روند مقوله تفکیک زباله از مبدا، اظهار کرد: در مسیر پیش رو تنها مشارکت شهروندان و رسانه‌های جمعی می‌تواند باعث سرعت‌بخشیدن شود، کودکان در اولویت برنامه‌های آموزشی قرار دارند و از مهم‌ترین اقشار در جامعه هدف ما برای فرهنگ‌سازی تفکیک از مبدا هستند.

وی افزود: تفکیک از مبدا پسماندها از مقوله‌های مهم زیست محیطی و اقتصادی محسوب می‌شود و برای آنکه این مهم تحقق یابد مشارکت شهروندان از اهمیت بسیاری برخوردار است. لذا باید به این موضوع به عنوان یک مسئولیت اجتماعی نگریست.

رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری ارومیه با اشاره به اهمیت مقوله تفکیک از مبدا پسماندها، خاطرنشان کرد: مدیریت پسماند شهری یکی از مهم‌ترین گام‌ها و ابزارها برای رسیدن به توسعه پایدار است و در این زمینه یکی از استراتژی‌ها و راهکارها بحث آموزش شهروندی است.

بصاری ادامه داد: هر شهر و منطقه‌ای بایستی از ابزار مناسب و شرایط فرهنگی و اجتماعی خود برای امر آموزش کاهش میزان زباله تولیدی و همکاری در برنامه‌های تفکیک از مبدا و بازیافت برای رسیدن به هدف استفاده کند.

وی تصریح کرد: آموزش چهره به چهره، استفاده از ظرفیت رسانه‌های جمعی و عصر حاضر بهره جستن از فضای مجازی از روش‌های آموزش اصولی در بحث تفکیک از مبدا و مدیریت پسماند است.

رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری ارومیه گفت: سازمان مدیریت پسماند شهرداری ارومیه در سال‌های اخیر تلاش کرده است که به موضوع تفکیک از مبدا با نگاه ویژه و اولویت‌دار نگاه کند، لذا در همین راستا فرهنگ‌سازی و آموزش را در اولویت برنامه‌های تفکیک از مبدا قرار داده است.

بصاری تاکید کرد: فعالیت غرفه‌های تفکیک از مبدا، واگذاری نواحی شش گانه به بخش خصوصی جهت جمع آوری پسماندهای خشک، جمع آوری پسماندهای خشک ادارات و سازمان‌ها، مجهز کردن تمام فرهنگسراها به مخازن ویژه پسماندهای خشک، آموزش چهره به چهره شهروندان، اجرای برنامه‌ها، آغاز آموزش و جمع آوری پسماندهای خشک در مجتمع‌های مسکونی شهر ارومیه و برگزاری مسابقات متنوع فرهنگی برای کودکان جهت آموزش با مقوله تفکیک از مبدا از جمله اقدامات سازمان است.

منبع: مهر

کد خبر 528632

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.