گزارش درآمد و هزینه مرداد و شهریور شهرداری تهران ارائه شود

یک عضو شورای شهر تهران به شهرداری نسبت به بی توجهی به مصوبه شورای شهر تهران در خصوص راستی آزمایی سند تحویل و تحول مدیریت شهری دوره پنجم تذکر داد .

به گزارش خبرنگار ایمنا، ناصر امانی، عضو شورای شهر ضمن گرامیداشت هفته نیروی انتظامی طی دو تذکر در صحن شورا اظهار کرد: اولین مصوبه شورای ششم مصوبه دو فوریتی بود که متن آن به شرح زیر است؛ با توجه به گزارش و ارائه سند تغییر و تحول شهر تهران توسط شهردار سابق در دویست و نود و نهمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر تهران در دوره پنجم و به منظور راستی آزمایی و شفاف سازی و اطلاع رسانی به شهروندان، مدیریت شهری جدید موظف است ظرف مدت حداکثر دو ماه از تاریخ تصویب این مصوبه نسبت به تهیه سند دقیق و مطابق واقعیت اقدام کند.

وی ادامه داد: تاریخ مصوبه ۱۹ مرداد ۱۴۰۰ بوده و امروز دقیقاً دو ماه گذشته؛ یعنی مهلت تهیه این سند به پایان رسیده است. بنا بر اطلاعی که من دارم هیچ اقدامی در شهرداری بابت این مصوبه صورت نگرفته و فکر می‌کنم علتش دوره گذار آقای جاوید بوده که به اتفاق آرا به ایشان به عنوان سرپرست شهرداری تهران رأی دادیم. شاید ایشان احساس می‌کردند این کار، کار مهمی است و اختیارات لازم را ندارند، البته از آقای جاوید سوالی نکردم اما در حال حاضر دو ماه از این مصوبه شورا گذشته و قرار بود این سند تغییر و تحول در شورا گزارش شود تا مردم در جریان قرار بگیرند که ما شهر و شهرداری را در چه وضعیتی تحویل گرفتیم.

این عضو شورا تاکید کرد: اگر گزارش دوره قبل را قبول داریم اعلام کنیم و بگوییم ما بررسی کردیم گزارش مطابق واقعیت است. چون در متن مصوبه آمده به منظور راستی آزمایی. اگر اقدامی نکنیم سکوتمان به معنای پذیرش آن سند بوده و این موضوع بحث خیلی مهمی است. نمی‌دانم چرا شهرداری از کنار این مصوبه مهم به این راحتی عبور کرده است؟!

وی افزود: اگر نیاز به وقت بیشتری داشتند باید طی این دو ماه در قالب نامه‌ای به شورا اعلام می‌کردند یا لایحه‌ای پیشنهاد می‌دادند که این فرصت دو ماهه کم است و سه یا چهار ماه کنید.
امانی با بیان اینکه دوره گذشته معاون برنامه‌ریزی سابق یک هیئت چند ده نفری برای تهیه سند فوق تشکیل داده بود، تاکید کرد: سندی که بعداً منتشر شد و تقریباً می‌شود گفت گزارش عملکرد ۱۲ ساله دوره قبل را زیر سوال برده و مخدوش کرد. ما نمی‌گوییم با دید بدبینانه و مخدوش کردن عملکرد دوره پنجم گزارش توین شود. و هدف ما این است سند بررسی و و راستی‌آزمایی شود. اگر قبول است اعلام کنید و اگر قبول نیست واقعیت آن را را به شورا و شهر گزارش دهید.

وی ضمن قرائت تذکر دوم خود گفت: تذکر دوم خود را با قرائت ماده ۷۹ قانون شهرداری آغاز می‌کنم که طی آن همه پرداخت‌های شهرداری در حدود بودجه مصوب و با رعایت مقررات آئین نامه مالی به عمل خواهد آمد. این اسناد باید به امضای رئیس حسابداری و شهرداری که ذی‌حساب خواهد بود یا قائم مقام آنها که مورد قبول انجمن باشد برسد.

امانی اضافه کرد: شهردار تهران موظف است منتهی تا پانزدهم هر ماه حساب درآمد و هزینه ماه قبل را به انجمن شهر تسلیم کند. در ماده ۹ آئین نامه داخلی شورا هم خزانه‌دار موظف است که هر ماه حساب درآمد و هزینه شهرداری را هم برای اطلاع نمایندگان و هم برای اطلاع مردم منتشر کند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران گفت: دو ماه است از تاریخ دوره جدید مدیریت شهری می‌گذرد و هنوز گزارش حساب درآمد و هزینه مرداد و شهریور ماه به صحن شورا نیامده است. این تذکر را دوستان شهرداری مدنظر قرار دهند. اگر گزارششان را به خزانه دار تسلیم نکردند تسلیم کنند و اگر تسلیم شده خزانه دار شورا در اولین جلسه شورا این گزارش را به اطلاع مردم برساند.

کد خبر 528301

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.