شهردار تهران: در ارزیابی مدیران با کسی تعارف نداریم

شهردار تهران گفت: از مدیران فقط انتظار کار و پیگیری اولویت های برنامه ها را داریم و به طور قطع، عملکرد آنان را در این زمینه بدون تعارف رصد و ارزیابی می کنیم.

به گزارش ایمنا، علیرضا زاکانی در حاشیه چهاردهمین جلسه شورای ششم شهر تهران در مورد روند انتصابات مدیران شهری به خبرنگاران، اظهار کرد: ملاک شایستگی افراد است، اما نقطه آغاز را از درون شهر شروع کرده و کانون ارزیابی هم تشکیل شده است؛ نزدیک به ۴۰ نفر ارزیابی شده اند که بخش عمده‌ای از میان مدیران شهرداری است و تعدادی از آنان این هفته معرفی می‌شوند.

وی در خصوص انتصاب مدیران در احکام یک ساله تصریح کرد: مسئولیت مدیر در دوره یک سال، خیلی جدی است و کارمندان هم همکاری با آنان را جدی بگیرند چراکه بنابراین است عملکرد همه افراد ارزیابی شود؛ مدیریت شهری شوخی نیست که مسئولیت آن را به شخصی برای چهار سال بسپاریم.

شهردار تهران با تاکید بر استمرار ارزیابی عملکرد همه مدیران و کارمندان گفت: اصل برای ما کار و کار و کار است و بر همین اساس مدیران ارزیابی می‌شوند و امیدوارم همه این افراد که احکام یک ساله دارند، سال‌های بعد نیز در خدمت آنان باشیم.

وی در مورد انتصاب مدیران و معاونان شهرداری اظهار کرد: همه اعضای شورای شهر، دوستان، علاقه مندان می‌توانند اسامی و رزومه اشخاص را ارائه کنند تا در روند انتصاب مسئولان جدید مورد بررسی قرار گیرد و متناسب با اولویت‌های مورد نظر برای شهر، افراد انتخاب شوند.

زاکانی در خصوص متفاوت بودن ارقام اعلام شده بدهی‌های شهرداری تهران، خاطرنشان کرد: من حرف بدون استناد نمی‌زنم؛ گزارشی را که از سوی معاونت برنامه و بودجه ارائه شده بود را بیان کردم که در آن میزان بدهی‌ها ۶۹ هزار میلیارد تومان تا پایان سال ۹۹ است.

وی تصریح کرد: از یاد نبرید که تا پایان امسال نیز ۱۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان فقط سود بانکی باید بدهیم، کسی عدد و رقم بداند و اینها را جمع کند در مورد میزان بدهی‌های شهرداری تهران به نتیجه می‌رسد.

شهردار تهران در خصوص پیگیری دریافت مطالبات و پرداخت بدهی‌ها میان شهرداری و دولت اعلام کرد: برای این موضوع کارگروه تشکیل خواهد شد اما هیچ کدام از ارقام اعلام شده در این زمینه قطعی نیست و بخش عمده آن، گمانه زنی است.

وی گفت: بررسی را از طریق کمیته‌های دو جانبه‌ای که بین ما و سازمان‌های دولتی شکل می‌گیرد، پیگیری می‌کنیم و صورت جلسه‌ها به سازمان برنامه و بودجه منعکس می‌شود و در نهایت امیدواریم بتوانیم مطالبات خود را به بهترین وجه دریافت کنیم.

زاکانی تصریح کرد: در مجموعه مالی و اقتصادی ما کارگروه درآمدها شکل می‌گیرد که بتواند درآمدهای پایدار را در شهر دنبال کند و کارگروه دیگری نیز برای تعیین بدهی‌ها و مطالبات میان شهرداری و دستگاه‌های دولتی شکل می‌گیرد تا به اعداد شفافی برسیم.

مگاپروژه ها جان می‌گیرند

زاکانی در خصوص اجرای مگاپروژه ها نیز افزود: مگاپروژه ها بدون شک اجرا خواهند شد اما فقط در حوزه کالبد شهر نه بلکه در حوزه‌های نرم که ناظر بر روح شهر و مباحث فرهنگی و اجتماعی است؛ در کنار آن هم پروژه‌های جدی وجود دارد که بتواند کالبد شهر را ارتقا دهد اگرچه تاکنون در مورد مسائل نرم افزاری شهر کمترین کار انجام شده است.

وی در خصوص لایحه کاهش زمان صدور پروانه‌های ساختمانی هم گفت: لایحه در دستورکار است و ما هم در کنار اعضای شورای شهر به جد به دنبال تحقق آن هستیم و همچنین پیگیریم تا همه افرادی که در صدور مجوز دخیل هستند، به روند کار خود سرعت بدهند.

منبع: ایرنا

کد خبر 525319

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.