آمار کرونا چهارمحال و بختیاری ۴ مهرماه؛ ۵ فوتی و ۱۱۶ ابتلای جدید

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، آمار فوتی و مبتلایان به کرونا را تشریح کرد.

مجید شیرانی در گفت و گو با خبرنگار ایمنا، در خصوص آمار ابتلای کرونا در استان در ۲۴ ساعت منتهی به صبح امروز یکشنبه چهارم مهرماه، اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته ۴١٣ بیمار با علائم بالینی مشکوک به بیماری کرونا به مراکز بهداشتی و درمانی سرپایی و بیمارستانی استان مراجعه داشتند.

وی با بیان اینکه از این تعداد ١٣۵ بیمار با علائم مشکوک به این بیماری در مراکز درمانی بستری شده‌اند، افزود: طی ۲۴ ساعت گذشته نتیجه تست ۱۱۶ نفر مثبت قطعی شد که ٨٠ نفر از مراجعه کنندگان در بخش سرپایی و ٣۶ نفر از بستری شدگان مشکوک به کووید _۱۹ در مراکز بیمارستانی استان، بودند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، تاکید کرد: اکنون ٣۵٠ بیمار مثبت قطعی و مشکوک به بیماری کرونا در مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند که از این تعداد ٢٨٢ نفر مثبت قطعی و مابقی در انتظار پاسخ نتایج آزمایشات برای رد یا تأیید بیماری شأن هستند.

شیرانی ادامه داد: متأسفانه طی ۲۴ ساعت گذشته پنج مورد جدید فوتی ناشی از ابتلاء به بیماری کووید _۱۹ در استان گزارش شد و مجموع فوتی‌های ناشی از ابتلاء به این بیماری در چهارمحال و بختیاری ١۵۵۴ نفر است.

وی تصریح کرد: اکنون ۴١ بیمار با شرایط بحرانی و حال عمومی نسبتاً بد در بخش‌های مراقبت ویژه مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، گفت: اکنون شهرستان‌های سامان، کوهرنگ و خانمیرزا به لحاظ شیوع بیماری کرونا در وضعیت زرد و وضعیت سایر شهرستان‌های استان نارنجی است.

کد خبر 524941

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.