وحشت کره از صف آرایی مقابل تیم فوتبال ایران

یک وب سایت کره‌ای با اعلام اینکه در دیدار برابر ایران در تهران هزار تماشاگر وارد استادیوم می‌شوند، به روند سال‌ها ناکامی این تیم برابر ایران اشاره کرد.

به گزارش ایمنا، تیم‌های ملی ایران و کره جنوبی روز سه شنبه ۲۰ مهر در حساس‌ترین دیدار از دور رفت مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، در استادیوم آزادی به مصاف هم می‌روند؛ سخنگوی ستاد کرونا امکان حضور ۱۰ هزار تماشاگر در ورزشگاه آزادی برای تماشای این دیدار در مقدماتی راهیابی به جام جهانی فوتبال را ممکن دانست به شرطی که آنها دو دوز واکسن خود را تزریق کرده باشند.

در همین راستا، وب سایت کره‌ای news۱ نوشت: هزاران تماشاگر برای دیدار رفت مرحله نهایی مقدماتی جام جهانی مقابل کره جنوبی در ماه اکتبر وارد ایران می‌شوند. این دیدار دوازدهم در ورزشگاه آزادی تهران برگزار می‌شود. کره جنوبی ۱۰ سال است که مقابل ایران پیروز نشده است.

این وب سایت با ابراز نگرانی بابت حضور هواداران ایرانی نوشت: به نظر می‌رسد که پائلو بنتو ماه آینده باید با حمایت یک جانبه هواداران ایرانی در تهران مبارزه کند. گروه ویژه مبارزه با ویروس کرونا در ایران تصمیم گرفت به ۱۰ هزار نفر از کسانی که دو دوز واکسن را تزریق کرده‌اند، اجازه دهد بازی با کره جنوبی را از نزدیک تماشا کنند.

در ادامه این گزارش آمده است: در پی همه‌گیری COVID-۱۹، نخستین بازی ایران برابر سوریه بدون تماشاگر برگزار شد. با این حال، تماشاگران کره جنوبی در شرایط سخت‌تری قرار دارند زیرا ایران فقط به تماشاگرانی که واکسینه شده‌اند اجازه می‌دهد وارد استادیوم شوند. ورزشگاه آزادی گنجایش ۷۸ هزار نفر را دارد و می‌تواند تا ۱۰۰ هزار نفر را در خود جای دهد. به دلیل حمایت پرشور هواداران ایرانی، ورزشگاه آزادی به "گورستان تیم‌های مهمان" معروف شده است.

این وب سایت با اشاره به سال‌ها ناکامی تیم ملی کره جنوبی برابر ایران، نوشته است: کره باید با ایران دست و پنجه نرم کند. پس از رقابت‌های جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۱، آنها در ۴ بازی از ۶ تقابل گذشته به پیروزی رسیده‌اند و ۲ بازی نیز با نتیجه تساوی به پایان رسیده و این مسئله باعث شده تا در دیدارهای رو در رو کره از ایران عقب بیفتد. به طور کلی، دو تیم ۳۱ بار با هم روبرو شده‌اند که سهم کره ۹ برد، ۹ تساوی و ۱۳ شکست برابر ایران بوده است. در ۷ دیداری که در تهران برگزار شده، تیم ملی کره جنوبی بدون کسب حتی یک پیروزی، با ۲ تساوی و ۵ شکست از ایران بازگشته است.

تیم‌های ملی ایران و کره جنوبی در تاریخ ۲۰ مهر و در استادیوم آزادی به مصاف هم می‌روند. شاگردان اسکوچیچ پیش از این بازی، ابتدا و در تاریخ ۱۵ مهر در دبی به مصاف امارات می‌روند و کره جنوبی نیز در همین تاریخ و در سئول با سوریه دیدار می‌کند.

کد خبر 524706

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.