آغاز به کار مدرسه تلویزیونی هم زمان با شروع سال تحصیلی

با حضور سرپرست وزارت آموزش وپرورش؛ زنگ بازگشایی «مدرسه تلویزیونی ایران» همزمان با آغاز سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ نواخته شد.

به گزارش ایمنا به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی وزارت آموزش و پرورش، علیرضا کاظمی در آئین نواختن زنگ بازگشایی «مدرسه تلویزیونی ایران» همزمان با آغاز سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰، با تبریک بازگشایی مدارس و قدردانی از تمامی عوامل و دست اندرکاران مدرسه تلویزیونی، که در عرصه «آموزش رسانه ای» و «صدا وسیما» فعالیت می‌کنند، اظهار کرد: با تلاش مسئولان و راه اندازی «مدرسه تلویزیونی» موفق شدیم در کوتاه‌ترین زمان بعد از شیوع کرونا، شاهد استمرار آموزش در مدرسه‌ای به وسعت ایران باشیم.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش افزود: «مدرسه تلویزیونی» به پهنای کشور ایران و عظمتش، فرصت‌های ارزشمندی را فرا روی نظام جمهوری اسلامی، قرار داد و سه نقش مهم را در امر استمرار آموزش در دوران کرونا و در زمان عدم حضور دانش آموزان در مدارس، ایفا کرد.

وی افزود: نقش اول «مدرسه تلویزیونی ایران»، همان نقش اصلی مورد استفاده همه دانش آموزان در بهره برداری از آموزش است، نقش دوم، نقش «مکمل درسی» و در نهایت مدرسه تلویزیونی توانست در نقش‌هایی که «جایگاه الگویی» برای همکاران و معلمان، دارد؛ ظاهر شود.

وی با اشاره به اینکه روش‌های تدریس انجام شده در مدرسه تلویزیونی، یکی از بهترین روش‌های تدریس است، گفت: تدریس‌های ارائه شده در مدرسه تلویزیونی یکی از بهترین و قوی‌ترین ارائه‌ها، با وجود با تجربه‌ترین معلمان است و می‌توان گفت یکی از بهترین کارهایی که در دوران کرونا برای «برقراری عدالت آموزشی» انجام شد، همین ایجاد «مدرسه تلویزیونی» بود.

کاظمی ادامه داد: آینده نظام تعلیم و تربیت به سه رکن اساسی وابسته است که یکی از آنها «مدرسه تلویزیونی»، رکن دوم «بستر فضای مجازی و شبکه شاد» و رکن سوم «آموزش حضوری» در مدرسه است که این سه رکن مهم و اساسی، از این پس مکمل هم هستند و هیچکدام به تنهایی نمی‌توانند اهداف نظام تعلیم و تربیت را به مقصود برسانند.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه «مدرسه تلویزیونی» یک مدرسه پر افتخار و مؤثر در ارتقای کیفیت و عدالت آموزشی بوده، گفت: «عدالت» به واسطه پوشش ۹۸ درصدی صدا و سیما در سراسر کشور و «کیفیت» به دلیل اینکه معلمان این مدرسه از با تجربه ترین و فنی‌ترین معلمان مدارس بودند.

منبع: میزان

کد خبر 524647

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.