اقدامات شهرداری قم همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید

مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری قم با تأکید بر آمادگی این شهر برای آغاز سال تحصیلی جدید، به تشریح اقدامات شهرداری برای آغاز ماه مهر پرداخت.

به گزارش ایمنا و به نقل از پایگاه خبری شهرداری قم، سیدمحسن میرهادی، با اشاره به اقدامات شهرداری قم همزمان با آغاز سال تحصیلی، اظهار کرد: شهرداری با اجرای برنامه‌های متنوع ترافیکی، رفاهی و زیباسازی، شهر مقدس قم را برای بازگشایی مدارس و آغاز ماه خاطره انگیز مهر آماده کرده است.

وی افزود: با اجرای برنامه‌های مختلف در قالب زیباسازی فضای شهری، مباحث خدماتی و ترافیکی تا پایان مهرماه سال جاری در جهت تأمین آسایش خاطر شهروندان و خانواده دانش آموزان برنامه‌ریزی عملیاتی کرده است.

مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری قم تصریح کرد: اقدامات شهرداری قم برای بازگشایی مدارس از ۲۰ روز گذشته به‌صورت جدی آغاز و در این راستا بیش از ۱۵۰ مدرسه در سطح مناطق هشتگانه مورد پاکسازی، نظافت و بهبود سیما و منظر شهری قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه نظافت، شستشو، لکه‌گیری و توزیع روکش آسفالت در پل‌های ورودی به مدارس مناطق هشتگانه شهر قم نیز توسط شهرداری در حال انجام است اظهار کرد: بخشی از این اقدامات به سرانجام رسیده است.

میرهادی ادامه داد: نقاشی دیواره‌های مدارس، خط‌کشی، رنگ‌آمیزی و شستشوی عرضی محل عبور دانش آموزان و عابران پیاده برای ایجاد بستر امن تردد دانش آموزان در مقابل مدارس نیز به همت شهرداری قم عملیاتی شده است.

وی با بیان اینکه پاکسازی و نظافت زمین‌های خالی پیرامون مدارس و انتقال ضایعات به محل دفع نخاله و زباله به همراه هرس درختان و کاشت گل و گیاهان جدید نیز همزمان با آغاز سال تحصیلی در مدارس انجام شده است، گفت: آذین‌بندی، نظافت و شست و شوی معابر منتهی به مدارس نیز توسط شهرداری قم در حال انجام است و واحدهای آتش‌نشانی نیز در محل‌هایی که نیاز باشد، مستقر خواهند شد.

مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری قم با تأکید بر اینکه واحد تخلفات شهری شهرداری نیز با رصد ناهنجاری‌های شهری و رفع سد معابر خیابان‌های منتهی به مدارس، فضای شهری را برای حضور دانش آموزان فراهم خواهد کرد، اظهار کرد: شست و شوی انهار و معابر منتهی به مدارس نیز انجام شده است و در داخل مدارس نیز رنگ‌آمیزی جداول و نصب پرچم‌های جدید انجام یافته است.

کد خبر 524564

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.