وزیر نفت: ظرفیت تولید نفت در استان ایلام ۱۲۵ هزار بشکه افزایش می‌یابد

وزیر نفت از برنامه‌ریزی این وزارتخانه برای افزایش تولید نفت در استان ایلام به میزان ۱۲۵ هزار بشکه در روز خبر داد.

به گزارش ایمنا، جواد اوجی شامگاه جمعه در نشست شورای اداری استان ایلام اظهار کرد: سه درصد ذخایر نفتی و ۱۱ درصد ذخایر گازی کشور در استان ایلام قرار دارد و هم اکنون ۲۱۵ هزار بشکه نفت روزانه از میادین این استان برداشت می‌شود.

وی از برنامه‌ریزی وزارت نفت برای توسعه هفت میدان در این استان خبر داد و افزود: اجرای سه میدان در همین دولت آغاز می‌شود که با اجرای آنها ۱۲۵ هزار بشکه به ظرفیت تولید نفت اضافه خواهد شد.

وزیر نفت با اشاره به ویژگی‌های میدان گاز تنگ بیجار تاکید کرد: این میدان شش میلیون مترمکعب ظرفیت دارد که در طرح توسعه قرار است به ۱۰ میلیون مترمکعب افزایش یابد و در کنار آن طرح توسعه پالایشگاه گاز ایلام با پیشرفت فیزیکی ۱۵ درصدی در حال اجراست.

اوجی ادامه داد: وزارت نفت در بخش پایین دستی سه پروژه پتروشیمی ایلام، واحد پلی پروپیلن و زنجیره ارزش را در دستور کار دارد و در این راستا ایجاد پارک پلی پروپیلن با سرمایه گذاری ۳۰۰ میلیارد تومانی این وزارتخانه اجرا خواهد شد.

وی از اجرای گازرسانی به هشت روستا تا پایان امسال در ایلام خبر داد و گفت: ۱۱۷ پروژه در قالب مسؤولیت اجتماعی با هزینه ۱۰۰ میلیارد تومان توسط وزارت نفت تقبل می‌شود و ۱۰۰ میلیارد تومان نیز برای بهسازی جاده‌های حادثه خیز از سوی این وزارتخانه پرداخت می‌شود.

وزیر نفت با اشاره به ویژگی‌های میدان چنگوله اضافه کرد: از منظر اقتصادی بین کارشناسان وزارت نفت و سازمان برنامه و بودجه اختلاف وجود دارد که در صورت رفع آمادگی داریم در این میدان سرمایه گذاری کنیم.

اوجی در خصوص انتقال دفتر نفت و گاز غرب کشور به این گفت: مراحل انتقال قانونی این موضوع زمان‌بر است ولی آمادگی داریم دفتر موجود را توسعه و از نیروهای بومی در این مرکز بهره بگیریم.

منبع: ایرنا

کد خبر 524477

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.