آمار کرونا چهارمحال و بختیاری ۲ مهرماه؛ ۴ فوتی و ۲۲۲ ابتلای جدید

مدیر روابط عمومی و اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، آمار فوتی و مبتلایان به کرونا را تشریح کرد.

سیدعلی درخشان در گفت و گو با خبرنگار ایمنا، در خصوص آمار ابتلای کرونا در استان در ۲۴ ساعت منتهی به صبح امروز _جمعه دوم مهرماه_ اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته ۸۰۸ بیمار با علائم بالینی مشکوک به بیماری کرونا به مراکز بهداشتی و درمانی سرپایی و بیمارستانی استان مراجعه داشتند.

وی با بیان اینکه از این تعداد ۱۱۷ بیمار با علائم مشکوک به این بیماری در مراکز درمانی بستری شده‌اند، افزود: طی ۲۴ ساعت گذشته نتیجه تست ۲۲۲ نفر مثبت قطعی شد که ۱۸۸ نفر از مراجعه کنندگان در بخش سرپایی و ۳۴ نفر از بستری شدگان مشکوک به کووید _۱۹ در مراکز بیمارستانی استان، بودند.

درخشان تاکید کرد: اکنون ۳۶۶ بیمار مثبت قطعی و مشکوک به بیماری کرونا در مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند که از این تعداد ۳۰۵ نفر مثبت قطعی و مابقی در انتظار پاسخ نتایج آزمایشات برای رد یا تأیید بیماری  هستند.

وی ادامه داد: متأسفانه طی ۲۴ ساعت گذشته ۴ مورد جدید فوتی ناشی از ابتلاء به بیماری کووید _۱۹ در استان گزارش شد و مجموع فوتی‌های ناشی از ابتلاء به این بیماری در چهارمحال و بختیاری ۱۵۴۱ نفر است.

درخشان تصریح کرد: اکنون ۵۰ بیمار با شرایط بحرانی و حال عمومی نسبتاً بد در بخش‌های مراقبت ویژه مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند.

مدیر روابط عمومی و اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، گفت: اکنون شهرستان‌های کوهرنگ و خان‌میرزا به لحاظ شیوع بیماری کرونا در وضعیت زرد و وضعیت سایر شهرستان‌های استان نارنجی است.

کد خبر 524391

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.