مردم مثل چینی‌ها دوچرخه‌سوار شوند

یک عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: مردم ایران هم مثل چینی‌ها از دوچرخه‌ استفاده کنند.

به گزارش ایمنا، آیت‌الله محسن مجتهد شبستری در رابطه با مصوبه مجلس مبنی بر «صدور مجوز برای واردات خودروهای خارجی» اظهار: باید تولیدات داخلی را افزایش داد و از واردات خودروهای خارجی جلوگیری کرد. ایران کشوری است که نباید از ماشین‌های خارجی استفاده کند. برای جمهوری اسلامی زننده است افرادی سوار ماشین‌های خارجی شوند و از ماشین‌های تولید داخلی استفاده نکنند، این دون شأن جمهوری اسلامی است.

وی افزود: ماشین‌های وارداتی مُفت که نیستند، گمرک و مسائلی از این قبیل دارند که قیمتش گران تمام می‌شود. باید سعی شود از منظر صرفه‌جویی و حیثیت نظام از وارد کردن ماشین‌های خارجی خودداری شود. به قدر کافی ماشین داخلی داریم و باید به تولیدات داخلی اهمیت داد. با وارد کردن ماشین‌های خارجی موافق نیستم. باید تولیدات داخلی با قیمت مناسب در اختیار مردم قرار بگیرد و حتی‌الامکان از استفاده ماشین‌های خارجی ممانعت شود.

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: وزارت صمت باید در صنعت خودروسازی کنترل داشته باشد تا بهانه از دست خودروسازان گرفته شود. باید تولید داخلی انبوه شوند و کیفیت خودروها مرغوب، بی‌نقص و قیمت‌ها متناسب شود. مردم حتی‌الامکان از خودروهای داخلی استفاده کنند.

منبع: برنا

کد خبر 523739

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.