تخلفات شرکت‌های هواپیمایی برای سفر اربعین فردا رسیدگی می شود

مدیرکل نظارت بر فرودگاه‌ها و شرکت‌های هواپیمایی سازمان هواپیمایی کشوری با توجه به تخلفات ایرلاینها در اولین روز فروش بلیت اربعین، گفت: دوشنبه جلسه دوم این سازمان و شرکت های هواپیمایی برگزار و با ایرلاینهای متخلف اتمام حجت می کنیم.

به گزارش ایمنا، حسن خوشخو درباره تخلفات شرکت‌های هواپیمایی در اولین روز فروش بلیت‌های اربعین با نرخ مصوب، اظهار کرد: مقرر شد نرخ بلیت تهران- نجف به صورت دوطرفه ۵ و یک طرفه ۳.۲ میلیون تومان و نرخ بلیت دوطرفه مشهد –نجف ۶ و یک طرفه ۴ میلیون تومان به فروش برسد.

وی ادامه داد: اگر شرکت‌های هواپیمایی اقدام به فروش بلیت پروازهای اربعین در بازه ۲۸ شهریور تا ۱۰ مهر خارج از نرخ مذکور اعم از چارتری و غیر چارتری کنند تخلف است و علاوه بر برخورد سازمان هواپیمایی کشوری با ایرلاین‌های متخلف، به مراجع قضائی نیز معرفی خواهند شد.

خوشخو درباره عدم به روز رسانی نرخ بلیت در وب‌سایت شرکت‌های هواپیمایی نیز گفت: با توجه به اینکه اعلام شده زائران اربعین در مسیر برگشت می‌توانند از مرز زمینی به کشور برگردند و برخی مسافران هنوز تصمیم نگرفته‌اند که هوایی بر می‌گردند یا زمینی، از همین رو هنوز برخی شرکت‌های هواپیمایی در خصوص فروش بلیت پروازهای دوطرفه اربعین مردد هستند. اگر شرکت هواپیمایی اقدام به درج فروش بلیت دوطرفه در وب‌سایت خود کند اما از فروش آن خودداری کند تخلف کرده است.

خوشخو ادامه داد: برخی از زائران شکایاتی به سازمان هواپیمایی ارسال کرده‌اند که شرکت‌های هواپیمایی بلیت اربعین را به صورت یک طرفه می‌فروشند و از فروش دوطرفه خودداری می‌کنند؛ اگر برای سازمان هواپیمایی این موضوع محرز شود با آن برخورد خواهیم کرد.

وی اظهار کرد: تاکنون اسامی ۱۲ هزار نفر از مسافرانی که برای آنها ویزای عراق صادر شده از سوی سازمان حج و زیارت به سازمان هواپیمایی ارسال شده است و ما نیز این لیست را به شرکت‌های هواپیمایی داده‌ایم.

خوشخو تاکید کرد: فردا قبل از ظهر جلسه دوم سازمان هواپیمایی، سازمان حج و زیارت و شرکت هواپیمایی برای بررسی مشکلات تهیه بلیت پروازهای اربعین برگزار می‌شود و در این جلسه قرار است با ایرلاین‌ها اتمام حجت کنیم.

مدیرکل نظارت بر فرودگاه‌ها و شرکت‌های هواپیمایی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: متأسفانه برخی آژانس‌های هواپیمایی نیز به مسافران بدون ویزا بلیت فروخته‌اند؛ امروز سه پرواز داشتیم که مردم از آژانس‌ها بلیت نجف خریداری کرده بودند و تخلف آژانس هواپیمایی در این قضیه واضح است.

وی ادامه داد: امروز ۵۰۰ نفر در فرودگاه مشهد و ۲۰۰ نفر در فرودگاه امام خمینی (ره) سرگردان شده بودند ولی آژانس هواپیمایی سوءاستفاده کرده بود و به مسافران گفته بود موافقتنامه با عراق داریم.

منبع: ایرنا
کد خبر 523299

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.