هوای اصفهان ناسالم برای گروه‌های حساس است

هوای کلانشهر اصفهان با قرار گرفتن روی شاخص ۱۰۵ در وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروه‌های حساس است.

به گزارش خبرنگار ایمنا، کیفیت هوا در کلانشهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به صبح امروز _یکشنبه ۲۸ شهریورماه _ با قرار گرفتن روی شاخص ۱۰۵ در وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروه‌های حساس ثبت شده است.

دستگاه سنجش کیفیت هوای کلانشهر اصفهان اکنون در خیابان پروین و احمدآباد به ترتیب روی شاخص ۸۰ و ۱۲۴ در وضعیت سالم و ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد و دستگاه سنجش کیفیت هوا در ایستگاه خرازی بر روی شاخص ۱۲۳ و در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد.

دستگاه سنجش کیفیت هوا در ایستگاه باهنر فعال نیست، سنجش کیفیت هوا در ایستگاه رودکی و استانداری به ترتیب روی شاخص ۷۳ و ۸۳ در وضعیت سالم و ناسالم قرار دارد.

در حال حاضر تنها ایستگاه فعال در زمینه نشانگر شاخص کیفی هوا در استان به جز اصفهان، شاهین‌شهر و سجزی است و شاخص کیفی هوای شاهین‌شهر و سجزی با قرار گرفتن روی عدد ۷۲ و ۹۹ در وضعیت سالم قرار دارد، دستگاه سنجش کیفیت هوای مبارکه بر روی شاخص ۶۰ و در وضعیت سالم است. همچنین شاخص کیفی هوا در محدوده رهنان، میدان انقلاب و فرشادی نیز فعال نیست.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

کد خبر 523044

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.