رئیسی عازم دوشنبه پایتخت تاجیکستان شد

رییس‌ جمهور پس از مراسم بدرقه رسمی و برای حضور در نشست سازمان همکاری‌های شانگهای، تهران را به مقصد دوشنبه پایتخت تاجیکستان ترک کرد.

به گزارش ایمنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی رئیس جمهور، سید ابراهیم رئیسی ظهر امروز -پنج شنبه ۲۵ شهریورماه- به دعوت رسمی رئیس‌جمهور تاجیکستان و به منظور شرکت در اجلاس سران سازمان همکاری شانگهای با بدرقه معاون اول رئیس جمهوری، عازم دوشنبه شد.

رئیسی در نخستین سفر خارجی‌اش، به دعوت رسمی «امام‌علی رحمان» همتای تاجیک خود و برای شرکت و سخنرانی در اجلاس سران سازمان همکاری شانگهای به این کشور سفر می‌کند.

سازمان همکاری شانگهای سال ۲۰۰۱ میلادی با هدف مقابله با تروریسم و افراط گرایی و همکاری فزاینده اقتصادی ایجاد شد و جمهوری اسلامی ایران تاکنون یکی از اعضای ناظر آن بوده است.

رئیس جمهور در این سفر علاوه بر شرکت در اجلاس سران کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای، دیدارهای دوجانبه‌ای نیز با سران و رؤسای هیأت‌های حاضر در این اجلاس خواهد داشت.

وزرای امور خارجه، نیرو، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و دادگستری رئیس جمهور را در سفر به تاجیکستان همراهی می‌کنند.

رئیسی پس از شرکت در اجلاس شانگهای، پیرو دعوت رسمی رئیس جمهور تاجیکستان، دیداری دو جانبه با همتای تاجیک خود خواهد داشت و هیئت‌های عالی‌رتبه دو کشور در جلسات مشترک راهکارهای توسعه مناسبات را بررسی می‌کنند.

کد خبر 522489

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.