رئیسی: اولویت نخست جمهوری اسلامی ارتباط با کشورهای منطقه است

رییس‌ جمهور پیش از سفر به تاجیکستان گفت: ارتباط با کشورهای منطقه جز اولویت‌های جمهوری اسلامی ایران است و امیدواریم در مجموعه مذاکراتی که با مسئولین عالی کشورها در این سفر انجام می‌شود تعامل بین کشورهای آسیایی بیش از قبل باشد و گام‌های جدیدی در این ارتباط برداشته شود.

به گزارش ایمنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی رئیس جمهور، سید ابراهیم رئیسی ظهر پنج شنبه -۲۵ شهریورماه- قبل از ترک تهران به مقصد تاجیکستان به منظور شرکت در بیست و یکمین اجلاس سران کشورهای سازمان همکاری شانگهای، اظهار کرد: این سفر بنا به دعوت رسمی رئیس جمهور تاجیکستان انجام می‌شود و علاوه بر حضور در اجلاس شانگهای و بیان دیدگاه‌ها و نظرات جمهوری اسلامی ایران، دیدارهایی نیز با سران و مسؤولان عالی کشورهای شرکت‌کننده در این اجلاس خواهیم داشت.

وی با اشاره به دیدار و مذاکرات دوجانبه با همتای تاجیک خود در این سفر، گفت: متأسفانه مناسبات خوب دو کشور ایران و تاجیکستان با وقفه‌ای مواجه شده است که با این سفر یک فصل جدیدی را برای روابط در زمینه‌های مختلف سیاسی، فرهنگی و اقتصادی با این کشور رقم خواهیم زد.

رئیس جمهور با اشاره به اشتراکات فرهنگی، دینی و زبانی مردم ایران و تاجیکستان تاکید کرد: ارتباط با کشورهای منطقه جز اولویت‌های جمهوری اسلامی ایران است و امیدواریم در مجموعه مذاکراتی که با مسئولین عالی کشورها در این سفر انجام می‌شود تعامل بین کشورهای آسیایی بیش از قبل باشد و گام‌های جدیدی در این ارتباط برداشته شود.

رئیسی خاطرنشان کرد: برای گام عملی در رابطه با ارتباطات بین ایران و تاجیکستان، قراردادهایی برای همکاری در حوزه‌های مختلف اقتصادی، کشاورزی و حقوقی در این سفر امضا خواهد شد که با اجرایی و عملیاتی شدن این قراردادها شاهد توسعه روابط دو کشور خواهیم بود.

کد خبر 522482

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.