هوای اصفهان برای گروه های حساس ناسالم است

هوای کلانشهر اصفهان با قرار گرفتن روی شاخص ۱۰۲ در وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروه‌های حساس است.

به گزارش خبرنگار ایمنا، کیفیت هوا در کلانشهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به صبح امروز _چهارشنبه ۲۴ شهریورماه _ با قرار گرفتن روی شاخص ۱۰۲ در وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروه‌های حساس ثبت شده است.

دستگاه سنجش کیفیت هوای کلانشهر اصفهان اکنون در خیابان پروین و احمدآباد به ترتیب روی شاخص ۱۳۹ و ۱۷۲ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس و ناسالم برای عموم قرار دارد و دستگاه سنجش کیفیت هوا در ایستگاه خرازی روی شاخص ۱۴۰ و در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد.

دستگاه سنجش کیفیت هوا در ایستگاه باهنر و سجزی فعال نیست، سنجش کیفیت هوا در ایستگاه رودکی و استانداری به ترتیب روی شاخص ۱۱۲ و ۱۰۳ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد.

در حال حاضر تنها ایستگاه فعال در زمینه نشانگر شاخص کیفی هوا در استان به جز اصفهان، شاهین‌شهر است و شاخص کیفی هوای شاهین‌شهر با قرار گرفتن روی عدد ۷۲ در وضعیت سالم قرار دارد، دستگاه سنجش کیفیت هوای مبارکه بر روی شاخص ۷۱ و در وضعیت سالم است.

همچنین شاخص کیفی هوا در محدوده رهنان بر روی شاخص ۷۷ و در وضعیت سالم قرار دارد و اکنون دستگاه سنجش کیفی هوا در ایستگاه میدان انقلاب و فرشادی به ترتیب بر روی شاخص ۷۹ و ۸۸ است و در وضعیت سالم قرار دارد.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

کد خبر 522197

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.