آمار کرونا چهارمحال و بختیاری ۲۱ شهریورماه؛ ۵ فوتی و ۲۱۸ ابتلای جدید

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، آمار فوتی و مبتلایان به کرونا را تشریح کرد.

مجید شیرانی در گفت و گو با خبرنگار ایمنا، در خصوص آمار ابتلای کرونا در استان در ۲۴ ساعت منتهی به صبح امروز _دوشنبه ۲۱ شهریورماه، اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته ۸۰۹ بیمار با علائم بالینی مشکوک به بیماری کرونا به مراکز بهداشتی و درمانی سرپایی و بیمارستانی استان مراجعه داشتند.

وی با بیان اینکه از این تعداد ۲۴۱ بیمار با علائم مشکوک به این بیماری در مراکز درمانی بستری شده‌اند، افزود: طی ۲۴ ساعت گذشته نتیجه تست ۲۱۸ نفر مثبت قطعی شد که ۱۷۱ نفر از مراجعه کنندگان در بخش سرپایی و ۴۷ نفر از بستری شدگان مشکوک به کووید -۱۹ در مراکز بیمارستانی استان، بودند.

شیرانی تاکید کرد: اکنون ۴۹۳ بیمار مثبت قطعی و مشکوک به بیماری کرونا در مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند که از این تعداد ۴۱۶ نفر مثبت قطعی و مابقی در انتظار پاسخ نتایج آزمایشات برای رد یا تأیید بیماری‌شان هستند.

وی ادامه داد: متأسفانه طی ۲۴ ساعت گذشته پنج مورد جدید فوتی ناشی از ابتلاء به بیماری کووید -۱۹ در استان گزارش شد و مجموع فوتی‌های ناشی از ابتلاء به این بیماری در چهارمحال و بختیاری یکهزار و ۴۸۵ نفر است.

شیرانی تصریح کرد: اکنون ۵۷ بیمار با شرایط بحرانی و حال عمومی نسبتاً بد در بخش‌های مراقبت ویژه مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، گفت: اکنون شهرستان‌های سامان، فارسان و کوهرنگ به لحاظ شیوع بیماری کرونا در وضعیت نارنجی، وضعیت شهرستان خانمیرزا زرد و وضعیت سایر شهرستان‌ها همچنان قرمز است.

کد خبر 521772

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.