حرم امام رضا (ع) مرکز واکسیناسیون کرونا می‌شود

با دستور تولیت آستان قدس رضوی و درصورت نیاز مراکز درمانی، رواق‌های حرم رضوی برای واکسیناسیون مردم در اختیار وزارت بهداشت، هلال احمر و دیگر نهادهای مرتبط قرار می‌گیرد.

به گزارش ایمنا، در ادامه تلاش‌های آستان قدس رضوی برای ریشه‌کنی ویروس کرونا، حجت‌الاسلام مروی تولیت آستان امام رضا (ع) اعلام کرد: آماده‌ایم تا رواق‌های حرم رضوی جهت واکسیناسیون در اختیار وزارت بهداشت، هلال احمر و دیگر نهادهای مرتبط قرار گیرد.

اقدامی برای تسریع در واکسیناسیون

این اقدام آستان در راستای افزایش واردات واکسن و نیاز به افزایش مراکز واکسیناسیون انجام شد تا به این صورت هم تجمع شهروندان برای تزریق واکسن کاهش یابد و هم سرعت واکسیناسیون بالا برود.

اختصاص ۳۰ میلیارد ریال برای خرید واکسن

در همین راستا حجت‌الاسلام مروی در پیامی نوشت: آستان قدس از ابتدای کرونا در کنار مردم و کادر درمان بوده و با تأکید رهبری و عزم دولت در تسریع واکسیناسیون ضمن اختصاص ۳۰ میلیارد ریال برای تأمین واکسن حاشیه شهر مشهد، آمادگی داریم در صورت نیاز، رواق‌های حرم مطهر رضوی را برای واکسیناسیون عمومی اختصاص دهیم.

اقدامات آستان برای مبارزه با کرونا

پیش از این آستان قدس رضوی دیگر اماکن مانند زائرسرای رضوی، ورزشگاه امام رضا (ع) و… را جهت مبارزه با کرونا و یا درمان بیماران کرونایی در اختیار نهادهای مسئول قرار داده بود تا جایی که امروز در دو بلوک زائرسرای رضوی بیمارستانی ۱۰۰ تختخوابی برای بیماران کرونایی راه‌اندازی شده است.

منبع: فارس

کد خبر 521530

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.