فروش خودرو در چین به دلیل بحران جهانی تراشه کاهش یافت

در حالی که بزرگترین بازار خودروی جهان یعنی چین به شدت از کمبود جهانی تراشه آسیب دیده است، فروش خودرو در این کشور طی ماه اوت برای چهارمین ماه متوالی کاهش یافت.

به گزارش ایمنا به نقل از رویترز، در حالی که بزرگترین بازار خودروی جهان یعنی چین به شدت از کمبود جهانی تراشه آسیب دیده است، فروش خودرو در این کشور طی ماه اوت برای چهارمین ماه متوالی کاهش یافت.

بر اساس اطلاعات انجمن خودروسازان چین (CAAM)، مجموع فروش خودرو در چین طی ماه اوت به ۱.۸ میلیون دستگاه رسید که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۷.۸ درصد افت نشان می‌دهد.

این در حالی بود که فروش خودروهای چین طی هشت ماهه اول سال جاری میلادی نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۳.۷ درصد افزایش یافت، چرا که بازار خودرو از پایین‌ترین سطح طی همه گیری خارج شد.

چن شیوا، یک مقام ارشد در انجمن خودروسازان چین، اعلام کرد که این انجمن اکنون انتظار دارد رشد فروش خودرو در سال ۲۰۲۱ کندتر از پیش بینی قبلی ۶.۵ درصدی باشد.

کمبود طولانی مدت تراشه در جهان باعث نگرانی شدید خودروسازان اصلی از جمله فورد موتور، هوندا موتور، جنرال موتورز و فولکس واگن شده و بسیاری را مجبور به توقف یا محدودیت تولید کرده است.

به گفته این مقام چین، بعید است این کمبود به زودی برطرف شود چرا که همه گیری کرونا در بسیاری از نقاط جهان شدت گرفته است.

بر اساس این گزارش، یک نقطه روشن در داده‌ها، فروش قوی خودروهای انرژی جدید بود که در ماه اوت بیش از دو برابر شد و به ۳۲۱۰۰۰ دستگاه رسید. اینها شامل خودروهای برقی دارای باتری، هیبریدهای برقی بنزینی و خودروهای پیل سوختی هیدروژنی هستند.

اقدامات تشویقی دولت چین برای تولید خودروهای سبز به منظور کاهش آلودگی باعث شده است که سازندگان خودروهای برقی مانند شرکت نیو Nio، شرکت اکسپنگ Xpeng و بی وای دی BYD ظرفیت تولید در چین را افزایش دهند.

منبع: تسنیم

کد خبر 520968

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.