تسهیل امور مردم با راه‌اندازی کمیته اجرایی

مشاور شهردار با تأکید بر تسهیل امور مردم با راه‌اندازی کمیته اجرایی در شهرداری قم گفت: معمولاً در ۹۹ درصد موارد مالک در شورای حقوقی، متقاعد شده و با مصوبه موافقت می‌کند و در یک درصد باقیمانده هم ممکن است کار به محاکم قضایی سپرده شود.

به گزارش ایمنا و به نقل از روابط عمومی شهرداری قم، ناصر رعیت‌پور با اشاره به تشکیل کمیته اجرایی در شهرداری قم در سال‌های گذشته اظهار کرد: این کمیته در دوره مدیریت دکتر سقائیان نژاد و با حضور و نظارت اعضای شورای شهر در شهرداری شکل‌گرفته که پیش‌نیاز تشکیل کمسیون‌های تملکات و توافقات را تهیه می‌کند.

وی با بیان اینکه با تشکیل این کمیته روند بسیاری از کارهای مردمی تسهیل شده است، خاطرنشان کرد: ایجاد این کمیته در افزایش سرعت و سهولت رسیدگی به پرونده‌ها مؤثر بود و با درخواست کمیته اجرایی، کمسیون تملکات و توافقات برای رسیدگی به امور مردم به‌طور منظم تشکیل می‌شود.

مشاور شهردار قم ادامه داد: کمسیون تملکات و توافقات قبلاً به این شدت فعال نبوده ولی هم‌اکنون با حضور شهردار، معاونان مرتبط، ۵ نفر از اعضای شورا تشکیل می‌شود و مسئولان در جلسات نظرات خود را بیان کرده و با رعایت حقوق مردم بهترین تصمیم گرفته می‌شود.

رعیت‌پور به هم‌افزایی و همکاری متقابل شهرداری و شورا در زمینه توافقات و تملکات اشاره کرد و گفت: در برخی موارد مردم نسبت به توافقات به نحو احسن معترض هستند که با حضور در کمیسیون‌های مختلف مانند کمیسیون شهرسازی و حقوقی دفاعیات انجام و این ارتباط دوسویه سبب تسهیل در رسیدگی به امور مردم و شهر شده است.

وی کار کمیته را ارائه پیشنهاد درباره روش تملک یا توافق، به کمیسیون دانست و خاطرنشان کرد: این پیشنهادها نهایتاً داخل کمیسیون، تصویب و سپس به مرحله تنظیم توافقنامه می‌رسد و در ادامه بخش املاک شهرداری توافقنامه را تنظیم کرده و برای تأیید به شورای شهر و بعد از تصویب شورا، مصوبه برای تأیید نهایی به فرمانداری ارسال می‌شود.

مشاور شهردار قم ادامه داد: همچنین در هر مرحله اگر مالک معترض باشد، مصوبه دوباره به کمیته بازگردانده شده و کمیته مالک را برای تشکیل جلسه و حل مشکل دعوت می‌کند که اگر مالک درخواست شکایت داشته باشد، به شورای حقوقی ارجاع داده می‌شود.

رعیت‌پور میزان توافق انجام‌شده با شهروندان را در مرحله نخست ۹۹ درصد اعلام و تصریح کرد: معمولاً در ۹۹ درصد موارد مالک در شورای حقوقی متقاعد شده و با مصوبه موافقت می‌کند و در یک درصد باقیمانده هم ممکن است کار به محاکم قضائی سپرده شود.

وی با تأکید بر حضور نماینده شهرداری در تمام مراحل کار اضافه کرد: ما به‌عنوان کمیته اجرایی، کار را تا انتها پیگیری و در شورای حقوقی، شورا و در کمیسیون‌ها شرکت می‌کنیم و در اجرای طرح هر زمان که مالک معترض باشد، ما پاسخگوی وی بوده و کار را پیگیری و نتیجه را اعلام می‌کنیم.

مشاور شهردار قم سرعت و سهولت تملک و توافق با شهروندان را در ۶ سال گذشته مثبت ارزیابی و خاطرنشان کرد: در هر زمان هیچ مشکلی برای مراجعه مردم به کمیته اجرایی وجود نداشته و ما در کمیته اجرایی علاوه بر حضور در کمیته حتی به‌صورت تلفنی هم با مراجعان صحبت و آن‌ها را راهنمایی می‌کنیم.

کد خبر 520940

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.