۱۹ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۲
هوای اصفهان همچنان ناسالم است

هوای کلانشهر اصفهان با قرار گرفتن روی شاخص ۱۳۰ در وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروه‌های حساس است.

به گزارش خبرنگار ایمنا، کیفیت هوا در کلانشهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به صبح امروز _جمعه ۱۹ شهریورماه _ با قرار گرفتن روی شاخص ۱۳۰ در وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروه‌های حساس ثبت شده است.

دستگاه سنجش کیفیت هوای کلانشهر اصفهان اکنون در خیابان پروین و احمدآباد به ترتیب روی شاخص ۱۵۷ و ۱۵۲ در وضعیت ناسالم برای عموم قرار دارد و دستگاه سنجش کیفیت هوا در ایستگاه خرازی روی شاخص ۱۳۹ و در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد.

دستگاه سنجش کیفیت هوا در ایستگاه باهنر بر روی شاخص ۱۳۷ و در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس است، سنجش کیفیت هوا در ایستگاه رودکی و استانداری به ترتیب روی شاخص ۱۰۳ و ۸۸ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس و سالم قرار دارد.

در حال حاضر تنها ایستگاه فعال در زمینه نشانگر شاخص کیفی هوا در استان به جز اصفهان، شاهین‌شهر و سجزی است و شاخص کیفی هوای شاهین‌شهر و سجزی با قرار گرفتن روی عدد ۹۰ و ۶۸ در وضعیت سالم قرار دارد، دستگاه سنجش کیفیت هوای مبارکه بر روی شاخص ۸۱ و در وضعیت سالم است.

همچنین شاخص کیفی هوا در محدوده فرشادی و رهنان به ترتیب روی شاخص ۱۴۶ و ۱۱۵ و در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد و اکنون دستگاه سنجش کیفی هوا در ایستگاه میدان انقلاب فعال نیست.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

کد خبر 520919

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.