۹ ایستگاه سنجش کیفیت هوای اصفهان در وضعیت ناسالم

هوای کلانشهر اصفهان با قرار گرفتن روی شاخص ۱۱۸ در وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروه‌های حساس است.

به گزارش خبرنگار ایمنا، کیفیت هوا در کلانشهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هشت صبح امروز _دوشنبه ۱۵ شهریورماه _ با قرار گرفتن روی شاخص ۱۱۸ در وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروه‌های حساس ثبت شده است.

روز گذشته نیز میانگین شاخص کیفی هوا در این شهر با قرار گرفتن روی شاخص ۱۱۱ در وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروه‌های حساس ثبت شده بود.

دستگاه سنجش کیفیت هوای کلانشهر اصفهان اکنون در خیابان پروین و احمدآباد به ترتیب روی شاخص ۱۲۱ و ۱۵۲ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس و ناسالم برای عموم قرار دارد و دستگاه سنجش کیفیت هوا در ایستگاه خرازی روی شاخص ۱۵۷ و در وضعیت ناسالم برای عموم قرار دارد.

دستگاه سنجش کیفیت هوا در ایستگاه باهنر فعال نیست، همچنین دستگاه سنجش کیفیت هوا در ایستگاه رودکی و استانداری به ترتیب روی شاخص ۱۲۹ و ۱۲۲ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد.

در حال حاضر تنها ایستگاه فعال در زمینه نشانگر شاخص کیفی هوا در استان به جز اصفهان، شاهین‌شهر و سجزی است و شاخص کیفی هوای شاهین‌شهر و سجزی با قرار گرفتن روی عدد ۱۱۲ و ۱۰۳ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس و دستگاه سنجش کیفیت هوای مبارکه فعال نیست.

همچنین شاخص کیفی هوا در محدوده میدان انقلاب و رهنان به ترتیب روی شاخص ۱۰۵ و ۸۵ و در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس و سالم قرار دارد و اکنون دستگاه شاخص کیفی هوا در ایستگاه فرشادی فعال نیست.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

کد خبر 519888

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.