طالبان حق تفحص سلاح‌ها و هواپیماها را دارند، اما نمی‌توانند از آنها استفاده کنند

سخنگوی وزارت دفاع آمریکا گفت: سلاح‌ها و هواپیماهایی که در افغانستان مانده قبل از خروج نیروهای آمریکایی تخریب شده و دیگر قابل استفاده نیستند.

به گزارش ایمنا، جان کربی، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا درباره تصاویر منتشر شده از عناصر طالبان در فرودگاه کابل که در حال بررسی سلاح‌ها و هواپیماها هستند، گفت، می‌توانند هر آنچه می‌خواهند تفحص کنند، می‌توانند به آنها نگاهی بیندازند، می‌توانند در اطراف آنها گشت بزنند. اما نمی‌توانند آنها را به پرواز دربیاورند، نمی‌توانند سلاح‌ها را راه بیندازند.

وی ادامه داد: ما بر خلع سلاح اصرار داشتیم و تمام تجهیزات موجود در فرودگاه، تمام هواپیماها و خودروها را از کار انداختیم تا قابل استفاده نباشند.

سخنگوی وزارت دفاع آمریکا تاکید کرد: تنها چیزی که آنجا ترک کردیم دو خودروی آتش‌نشانی و لیفتراک‌هایی هستند که قرار است فرودگاه را فعال‌تر و کارآمدتر نگه دارند.

کربی گفت: به رغم اینکه تصور نمی‌کنیم تعداد افراد باقی مانده در افغانستان زیاد باشد اما روشن است ما درباره دوستان، هم‌پیمانان باقی مانده در آنجا نگرانیم. روشن است ما نگران امکان انتقام طالبان هستیم. ما مسلماً تهدیدی را که داعش در داخل افغانستان ایجاد می‌کند، درک می‌کنیم.

منبع: ایسنا

کد خبر 518645

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.