هوای اصفهان برای گروه‌های حساس ناسالم است

کیفیت هوای کلانشهر اصفهان با قرار گرفتن روی شاخص ۱۱۹ در وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروه‌های حساس است.

به گزارش خبرنگار ایمنا، کیفیت هوا در کلانشهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هشت صبح امروز _جمعه پنجم شهریورماه _ با قرار گرفتن روی شاخص ۱۱۹ در وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروه‌های حساس ثبت شده است.

روز گذشته نیز میانگین شاخص کیفی هوا در این شهر با قرار گرفتن روی شاخص ۹۳ در وضعیت زرد و سالم ثبت شده بود.

دستگاه سنجش کیفیت هوای کلانشهر اصفهان اکنون در خیابان پروین و احمدآباد به ترتیب بر روی شاخص ۱۱۸ و ۱۵۵ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس و ناسالم برای عموم قرار دارد و دستگاه سنجش کیفیت هوا در ایستگاه خرازی بر روی شاخص ۱۵۴ و در وضعیت ناسالم برای عموم قرار دارد.

کیفیت هوا در ایستگاه استانداری و باهنر فعال نیست و دستگاه سنجش کیفیت هوا در ایستگاه رودکی بر روی شاخص ۱۰۲ و در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد.

در حال حاضر تنها ایستگاه فعال در زمینه نشانگر شاخص کیفی هوا در استان به جز اصفهان، شاهین‌شهر و سجزی است و شاخص کیفی هوای شاهین‌شهر و سجزی با قرار گرفتن روی عدد ۶۸ و ۶۹ در وضعیت سالم است و شاخص کیفی هوای مبارکه روی عدد ۶۲ و در وضعیت سالم قرار دارد.

همچنین شاخص کیفی هوا در محدوده فرشادی و رهنان به ترتیب فعال نیست و بر روی شاخص و ۹۲ و در وضعیت سالم قرار دارد و اکنون دستگاه شاخص کیفی هوا در ایستگاه میدان انقلاب ۹۹ و در وضعیت سالم است.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

کد خبر 517385

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.