مردم ولی‌نعمت و مسئولان نوکر هستند/ قاعده انقلاب را رعایت کنید

نایب رئیس شورای شهر تهران گفت: اگر مسئولان ولی نعمتان مردم بشوند و احساس کنند مردم خادمان آنها هستند و قرار است همه فرصت‌ها در اختیار یک عده قرار گیرد به معنی فاصله گرفتن از اهداف انقلاب اسلامی است.

به گزارش خبرنگار ایمنا، پرویز سروری امروز (سه‌شنبه) در جلسه شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به غیبت مهدی چمران گفت: در جلسه گذشته کسالتی برای آقای چمران به وجود آمد و به همین دلیل این جلسه در خدمت ایشان نخواهیم بود.

وی با بیان اینکه امیدوارم دولت مردمی بتواند رضایت مردم را به دست آورد گفت: آنچه در هفته دولت مهم است گریز از تشریفات و تعارف‌ها است، قرار است هفته دولت فرهنگی را به مسئولان منتقل کند. امام گفتند مردم ولی نعمتان مسئولین هستند و مسئولین خادم و نوکر مردم هستند و تا زمانی که این قاعده برقرار باشد انقلاب بر مدار ارزش‌های خود حرکت می‌کند.

وی افزود: اگر مسئولان ولی نعمتان مردم بشوند و احساس کنند مردم خادمان آنها هستند و قرار است همه فرصت‌ها در اختیار یک عده قرار گیرد به معنی فاصله گرفتن از انقلاب اسلامی است.

نایب رئیس شورای شهر تهران تاکید کرد: مردم به دولت مردمی رأی دادند که این قاعده برقرار شود، مردم باید ولی نعمت باشند. نمی‌شود که مردم ولی نعمت باشند و نوکران در رفاه و آسایش باشند، مردم ولی نعمت باشند و نوکران ملت در تکبر و فخر فروشی باشند. باید قاعده‌ای که جمهوری اسلامی برقرار کرده را سر جای خود بنشانیم و فاصله طبقاتی را از بین ببریم.

وی با اشاره به روز پزشک گفت: این روزها شاهد جانفشانی کادر درمان با هیولای هشت سر کرونا هستیم و آنها خود را به دریای خطر می‌زنند تا مردم را از خطر کرونا مصون بدانند. از جامعه پزشکی تشکر و قدردانی می‌کنیم و از سه خانواده پزشک که در صحن شورا حضور یافتند به نمایندگی از دیگران قدردانی خواهد شد.

سروری در ادامه با اشاره به فرایند اجرای واکسیناسیون گفت: ما دچار کاستی‌هایی هستیم. اینکه مردم در صف‌های طولانی واکسیناسیون بایستند زیبنده و در شأن ملت ایران نیست و امیدواریم در دور جدید شهرداری در اولین اقدام به این موضوع اولویت دهد و شاهد اقدامات موثرتری در پیشگیری، درمان و مواجهه با این بیماری باشیم.

سروری به تحولات اخیر افغانستان اشاره کرد و گفت: افغانستان با واقعه عجیب و غریبی مواجه است. آمریکایی که با ائتلاف سراسری به افغانستان حمله کرد دولت را به همان گروهی داد که بخاطر آن به افغانستان حمله کرده بود. یک گروه بی ارتش در مقابل قدرتمندترین ارتش دنیا بایستد و بعد بیاید بعد از ۲۰ سال دولت را تحویل بگیرد.

وی گفت: این‌هایی که ۲۰ سال ارتش افغانستان را تجهیز کردند و ثروت ملی آن را به آمریکا بردند امروز یک ارتش وسیع، مجهز و آموزش دیده ۱۰ روز در مقابل یک گروه تروریستی یا غیرتروریستی نمی‌تواند مقاومت کند و امروز آمریکایی‌ها ضرب‌الاجل از همان گروهی می‌گیرند که ۲۰ سال پیش مدعی ریشه کنی آن شدند.

سروری افزود: این بدان معنی است که آنهایی که به دشمن تکیه می‌کنند بدانند سرنوشتی جز کسانی که از هواپیما آویزان می‌شوند تا فرار کنند نخواهند داشت. فرهنگ مقاومت را جدی بگیریم. فرهنگی که ارتش عربستان را زمین زده و در لبنان ارتش پنجم دنیا را مجبور به شکست کرده است. این نشان می‌دهد تکیه کردن به حمایت‌های کشوری یاغی چون آمریکا، چیزی جز اتلاف وقت و سرمایه نخواهد داشت.

کد خبر 516685

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.