تولید ۳ میلیون سرنگ و ارائه خدمت به ۶۸۱ هزار نفر در تعطیلات کرونایی

‌رئیس جمعیت هلال احمر با بیان اینکه هلال‌احمر در تعطیلات کرونایی با همه توان در کنار مردم حضور داشت، از تولید سه میلیون عدد سرنگ و ارائه خدمات به بیش از ۶۸۱ هزار نفر در این بازه زمانی خبر داد.

به گزارش ایمنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال‌احمر، کریم همتی در خصوص اهم فعالیت‌های جمعیت در بازه زمانی ۲۵ تا ۳۰ مرداد ماه تعطیلات کرونایی، اظهار کرد: پیرو مصوبات قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونا در جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران، خدمات جمعیت در واحدهای درمان اضطراری، مراکز واکسیناسیون و داروخانه‌ها تقویت شد و در ایام تعطیل سراسری از روز ٢٥ مرداد تا پایان روز ٣٠ مرداد با تمام توان به مردم خدمت رسانی شد.

وی افزود: در این مدت به ۶۸۱ هزار نفر خدمت رسانی شد، در همین راستا از سه هزار و ۷۸۶ نفر استفاده و هفت بیمارستان RDH نیز راه اندازی شد. هلال احمر در عرصه تزریق واکسن نیز ورود کرد و در ۱۱۳ مرکز واکسیناسیون تجمعی دانشگاه‌ها به ارائه خدمت پرداخت. همچنین ۱۵ مرکز واکسیناسیون توسط هلال احمر راه اندازی شد تا روند واکسیناسیون تسهیل شود و این آمادگی در مجموعه ما وجود دارد تا در صورت درخواست وزارت بهداشت بر تعداد این مراکز افزوده شود.

همتی خاطرنشان کرد: اکنون پنج مرکز درمانی جمعیت هلال احمر به عنوان مرکز تخصصی درمان کرونا فعالیت می‌کنند. از سوی دیگر تقریباً همه ظرفیت بیمارستان نورافشار برای بیماران کرونایی اختصاص داده شده است. ورودی اورژانس در شش روز در این بیمارستان ۱۶۹۱ مورد بوده که یک هزار و ۶۵۲ نفر پس از طی کردن مراحل درمانی ترخیص شده‌اند و از این تعداد ۳۹ نفر همچنان بستری هستند. ۷۸۷ نفر از مراجعین در این بازه زمانی به بیمارستان نورافشار خدمات تصویربرداری دریافت کرده و به ۱۲۲۵ نفر خدمات آزمایشگاهی ارائه شده است. خوشبختانه در این بازه زمانی میزان مرگ و میر در بیمارستان نورافشار به صفر رسید.

رئیس جمعیت هلال‌احمر ادامه داد: داروخانه‌های تحت پوشش سازمان تدارکات پزشکی طی روزهای گذشته و تعطیلات کرونایی در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی بدون تعطیلی و بی‌وقفه به بیش از پنج هزار و ۲۹۲ هموطن خدمات دارویی ارائه کردند. تنها مشکل اساسی که در حوزه خدمات رسانی باعث ایجاد ازدحام مراجعین شده بود قطع سامانه‌های شرکت‌های بیمه بود که این حوزه نیز ساماندهی شد. همچنین در ۱۳ داروخانه ساعت خدمات رسانی نیز افزایش یافته است تا شهروندان به راحتی بتوانند داروهای مورد نیاز خود را تأمین کنند.

همتی در خصوص سایر فعالیت‌های هلال احمر در ایام تعطیلات کرونایی گفت: در این بازه زمانی و پس از تشکیل و اعلام مصوبات جلسه قرارگاه مبارزه با کرونا، سه میلیون سرنگ در مجموعه سازمان تدارکات پزشکی هلال احمر در انواع مختلف تولید و سبب شد تا در این حوزه نیز کشور با کمبودی مواجه نشود. همچنین در تعطیلات اخیر ر سه مرحله سه میلیون و ۳۳۰ هزار دز واکسن وارد و نقش مؤثری بر عدم توقف روند واکسیناسیون در کشور ایفا شد.

کد خبر 516516

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.