آخرین وضعیت کرونایی "جمشید سماواتیان"

جمشید سماواتیان نقاش نوگرا مدتی است که به ویروس کرونا مبتلا و ۳۰ درصد از ریه او درگیر شده است.

به گزارش ایمنا، نیکنام حسین‌پور مدیرعامل مؤسسه هنرمندان پیشکسوت درباره وضعیت جسمی سماواتیان اظهار کرد: قرار بود وی به دلیل اینکه وضعیت جسمی مساعدی ندارد در بیمارستان بستری شود، ولی فعلاً در منزل تحت درمان است و ۳۰ درصد از ریه وی درگیر شده است.

وی در ادامه گفت: علت وضعیت نامناسب جسمی جمشید سماواتیان بالا بودن سن و بیماری‌های داخلی است، ولی امیدوارم به مرور با مصرف دارو و استراحت حالشان رو به بهبودی رود.

گفتنی است؛ جمشید سماواتیان از چهره‌های نسل دوم نقاشان نوگرای ایران است که در دانشکده هنرهای زیبای تهران هنرآموزی کرده است. وی هم دوره هنرمندانی چون آیدین آغداشلو، علی‌اکبر صادقی، روئین پاکباز و عباس کیارستمی بوده است. سماواتیان متأثر از هنرهای سنتی و دیوارنگاره‌های عصر صفوی زادگاهش اصفهان به خلق آثاری پرداخته که یادآور و نشان‌دهنده گذر زمان و تخریبی است که بر هنرهای سنتی ایران رفته است.

سماواتیان با تسلط بی‌نظیر بر انواع ابزارها و تکنیک‌های غیرمتعارف، به احیای هنر گذشته ایرانی با نگاهی نو و بن‌مایه‌های انتزاعی اهتمام ورزیده است. وی در نقاشی‌های نیمه‌فیگوراتیو خود از موادی چون خاک، گل، گچ، مواد ترکیبی، ورق‌های طلا و نقره همراه با شیوه‌های مختلف پتینه‌کاری بهره می‌گیرد تا فرسودگی، ریختگی و ترک‌ها را به نمایش بگذارد. همین استفاده از مواد غیرمتعارف به آثار او خصوصیتی معاصر بخشیده است.

منبع: ایسنا

کد خبر 515485

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.