۲۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۰:۳۱
علت خاموشی‌های امروز چه بود؟

مدیر عامل شرکت توانیر گفت: امروز تعدادی از نیروگاه های برق‌آبی از مدار خارج و این مساله موجب کاهش تولید و اعمال خاموشی هایی در کشور شد.

به گزارش ایمنا، محمدحسن متولی‌زاده امروز در گفت‌وگویی تلویزیونی با بیان این که با توجه به موج گرمایی که در کشور شروع شده مصرف برق به شدت افزایش پیدا کرده است، اظهار کرد: امروز نیز علیرغم اینکه پنجشنبه و روز نیمه تعطیل است شاهد افزایش مصرف برق فراتر از تولید هستیم.

وی با اشاره به لزوم همکاری مشترکان در مدیریت مصرف برق، تاکید کرد: نیروگاه‌های برق آبی تابع میزان آب ذخیره شده هستند؛ لذا امکان برنامه ریزی دقیق برای وارد مدار شدن آن‌ها وجود ندارد اما اقداماتی در این راستا در حال انجام است.

مدیر عامل شرکت توانیر افزود: نکته‌ای که وجود دارد این است که این موضوع زمان‌بر خواهد بود؛ بنابراین همکاری و همراهی مشترکان بسیاری ضروری و مهم است؛ چراکه با همراهی آن‌ها می‌توانیم این چالش را پشت سر بگذاریم.

متولی‌زاده با اشاره به استخراج غیر مجاز رمز ارزها در کشور گفت: تعداد محدودی از مشترکان در این شرایط اقدام به استخراج رمز ارز می‌کنند که با این اقدام مشکلاتی را برای صنعت برق و مردم به وجود آورده‌اند و کار آن‌ها در واقع خیانت به مردم است و هر لحظه که زودتر این دستگاه‌ها را از برق خارج کنند به خودشان و مردم کمک کرده‌اند.

وی از مردم تقاضا کرد که در شناسایی این افراد همکاری لازم را داشته باشد؛ چرا که به گفته وی قطعاً برخورد جدی با آن‌ها صورت خواهد گرفت.

کد خبر 514149

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.