حمایت ۱۰۰ میلیونی برای اکران فیلم‌های سینمایی

هر فیلم جدید مورد تأیید شورای صنفی نمایش که به چرخه اکران وارد شود و حداقل چهار هفته، روی پرده باشد مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان به شرکت پخش و به ازای فروش هر ۳۰۰ میلیون تومان، مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان به مالکان فیلم پرداخت می‌شود.

به گزارش ایمنا و به نقل از روابط عمومی سازمان امور سینمایی و سمعی بصری، آخرین جلسه کارگروه بررسی آسیب‌های کرونا در سینما، حمایت‌های جدید به تصویب رسید. در این جلسه مقرر شد که هر فیلم جدید مورد تأیید شورای صنفی نمایش که به چرخه اکران وارد شود و حداقل چهار هفته، روی پرده باشد مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان به شرکت پخش (برای آماده سازی اکران) و به ازای فروش هر ۳۰۰ میلیون تومان، مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان به مالکان فیلم پرداخت می‌شود. اعتبار این طرح از ۳۰ خرداد تا ۱۵ مهر ماه ۱۴۰۰ است.

همچنین حمایت از سالن‌های نمایش‌دهنده فیلم‌های با موضوع دفاع مقدس یا مخاطب کودک که در بازه زمانی فوق به چرخه اکران وارد شوند معادل ۲ درصد تعداد صندلی‌های هر سانس بر اساس سهم سینمادار از قیمت خالص بلیت سینما (در روزهایی که حداقل ۳ سانس از فیلم مورد نظر در سمفا تعریف شده باشد) خواهد بود.

جبران بخشی از ضررهای ناشی از کرونا و جلوگیری از بیکاری کارکنان سینماهای بخش خصوصی دیگر مصوبه کارگروه بود که به تشخیص شورای تخصصی ذیربط متشکل از مدیرکل دفتر نظارت بر نمایش و نمایندگان مؤسسه سینما شهر و انجمن سینماداران خواهد بود.

شاخص یا مدارک لازم، لیست بیمه، نسبت سالن‌های فعال به کل سالن‌های سینما، پایین بودن میزان فروش، تعداد سینما در شهر یا منطقه است.

در این جلسه که با ریاست حسین انتظامی برگزار شده بود، سعید رجبی فروتن، رمضانعلی حیدری خلیلی، محمد رحمتی، سید حسین سید زاده، منوچهر شاهسواری، سید غلامرضا موسوی، مرتضی شایسته، محمد قاصد اشرفی، محمد رضا فرجی و مسعود نجفی حضور داشتند.

کد خبر 512928

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.