هوای اصفهان در اولین روز هفته سالم است

کیفیت هوای کلانشهر اصفهان با قرار گرفتن روی شاخص ۷۲ در وضعیت زرد و سالم است.

به گزارش خبرنگار ایمنا، کیفیت هوا در کلانشهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هشت صبح امروز _شنبه ۱۶ مردادماه_ با قرار گرفتن روی شاخص ۷۲ در وضعیت زرد و سالم ثبت شده است.

روز گذشته نیز میانگین شاخص کیفی هوا در این شهر با قرار گرفتن روی شاخص ۱۱۲ در وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروه‌های حساس ثبت شده بود.

کیفیت هوای کلانشهر اصفهان اکنون در خیابان پروین و احمدآباد به ترتیب با قرار گرفتن روی شاخص ۶۹ و ۸۸ در وضعیت سالم ثبت شده است، دستگاه سنجش کیفیت هوا در ایستگاه خرازی فعال نیست.

کیفیت هوا در ایستگاه استانداری فعال نیست و دستگاه سنجش کیفیت هوا در ایستگاه رودکی بر روی شاخص ۷۵ و در وضعیت سالم است.

در حال حاضر تنها ایستگاه فعال در زمینه نشانگر شاخص کیفی هوا در استان به جز اصفهان، شاهین‌شهر و سجزی است و شاخص کیفی هوای شاهین‌شهر و سجزی به ترتیب با قرار گرفتن روی عدد ۷۲ و ۱۲۱ در وضعیت سالم و ناسالم برای گروه‌های حساس ثبت شده است و شاخص کیفی هوای مبارکه روی عدد ۳۸ و در وضعیت پاک قرار دارد.

همچنین شاخص کیفی هوا در محدوده فرشادی، رهنان به ترتیب بر روی شاخص ۵۵ و ۶۱ و در وضعیت سالم است و اکنون دستگاه شاخص کیفی هوا در ایستگاه میدان انقلاب فعال نیست.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

کد خبر 512759

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.