پیگیر تخصیص بقیه سهمیه واکسن کرونای رانندگان تاکسی هستیم

مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور گفت: تزریق واکسن کرونا به رانندگان تاکسی در اکثر شهرها از دوم مرداد ماه آغاز شده اما هنوز به برخی شهرها سهمیه‌ای اختصاص نیافته و پیگیر تخصیص این سهمیه برای همه رانندگان هستیم تا این قشر در معرض خطر زودتر واکسینه شوند.

به گزارش ایمنا، مرتضی ضامنی در این باره اظهار کرد: سهمیه واکسن به برخی شهرها تخصیص داده نشده بر این اساس از طریق وزارت بهداشت در حال پیگیری هستیم تا این مشکل رفع شود و برای این شهرها نیز سهمیه اختصاص یابد.

وی ادامه داد: از چند ماه قبل که قرار بود واکسن برای رانندگان تاکسی در اولویت قرار گیرد، نیاز به واکسن را به صورت تفکیک شهرها به وزارت بهداشت اعلام کردیم تا بر این اساس بارگذاری‌های لازم انجام شود.

مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور گفت: امیدواریم که با پیگیری‌هایی که انجام شده و با برنامه ریزی صورت گرفته این مشکل رفع شود، این درحالی است که از چند ماه گذشته اتحادیه تاکسیرانی شهری کشور در زمینه تزریق واکسن برای رانندگان تاکسی اعلام آمادگی کرده بود.

وی در پاسخ به این سوال که در حال حاضر چند درصد از رانندگان تاکسی واکسن کرونا دریافت کرده اند؟ گفت: در حال حاضر آمار دقیقی در این خصوص نداریم و در حال جمع آوری آمار هستیم.

ضامنی اضافه کرد: این اقدام که منجر شد رانندگان تاکسی که از اقشار در معرض خطر و آسیب پذیر هستند در اولویت تزریق واکسن قرار گیرند، اقدامی مؤثر و ضروری بود رفتند، شاید ناهماهنگی‌هایی در این خصوص باشد، اما با پیگیری‌های لازم در صدد رفع کاستی‌ها هستیم.

وی اضافه کرد: در فرآیند تزریق واکسن برای رانندگان تاکسی در کشور سعی شد که در محل سازمان‌های تاکسیرانی هر شهر اقدامات و بستر مناسب برای تزریق در نظر گرفته شود، تا از ازدحام جمعیت جلو گیری شود.

منبع: ایرنا

کد خبر 511968

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.