۲۲۲ آسیب دیده در ۸۶ حادثه هفته اول مردادماه امدادرسانی شدند

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان اصفهان از امدادرسانی به ۲۲۲ آسیب دیده ناشی از ۸۶ حادثه به وسیله ۱۰۲ تیم عملیاتی این جمعیت در هفته اول مردادماه خبر داد.

داریوش کریمی در گفت‌و گو با خبرنگار ایمنا در خصوص وضعیت امدادرسانی جمعیت هلال احمر استان اصفهان در حوادث هفته گذشته، اظهار کرد: پوشش امدادی ۸۶ حادثه در هفته قبلی انجام شده است و ۲۲۲ آسیب دیده ناشی حادثه در این مدت از خدمات امدادی هلال احمر استان اصفهان بهره‌مند شدند و حوادث جاده‌ای با ۴۵ حادثه همچنان بیشترین آمار را به خود اختصاص داده است.

وی با اشاره به حوادث تحت پوشش این جمعیت از دوم تا هشتم مردادماه، تصریح کرد: در این بازه زمانی ۴۵ مورد حادثه جاده‌ای، ۱۹ مورد حادثه شهری، ۱۱ مورد خدمات حضوری، هشت مورد حادثه صنعتی و کارگاهی، دو مورد حادثه کوهستان و یک مورد حادثه زلزله به وسیله نیروهای امدادی جمعیت هلال احمر استان پوشش داده شده است.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان اصفهان، خاطرنشان کرد: در امدادرسانی به حوادث رخ داده تعداد نجات یافتگان ۹۴ نفر بودند که از این تعداد ۵۸ نفر به بیمارستان‌ها منتقل شدند و ۳۶ تعداد نفر خدمات درمانی سرپایی دریافت کردند.

کریمی تصریح کرد: ۲۶۲ نفر نیروی عملیاتی نجاتگر و امدادگر این جمعیت در قالب ۱۰۲ تیم عملیاتی با بکارگیری ۸۳ دستگاه خودروی امدادی و همراه داشتن تجهیزات لازم امدادی در عملیات‌های یاد شده فعالیت داشته‌اند.

وی خاطرنشان کرد: از مردم به ویژه شهروندان تقاضا می‌شود ضمن رعایت نکات ایمنی در صورت بروز هرگونه حوادث احتمالی، بلافاصله با تلفن ۱۱۲ ندای امداد جمعیت هلال احمر تماس بگیرند.

کد خبر 511260

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.