انتشار بیش از ۷۶ هزار میلیارد تومان اوراق مالی در ۱۴۰۰

وزارت امور اقتصادی و دارایی برای تأمین مالی اقتصاد کشور با احتساب اوراق فروخته شده در «هفته دهم» و در مجموع سال ۱۴۰۰، مبلغ ۷۶ هزار و ۸۳۶ میلیارد تومان اوراق فروخته است.

به گزارش ایمنا و به نقل از شبکه اخبار اقتصادی و دارایی ایران (شادا)، وزارت امور اقتصادی و دارایی در راستای تأمین مالی بهینه، دهمین هفته عرضه اوراق بدهی را برگزار کرد که پس از اخذ سفارش‌های خرید اوراق از متقاضیان در سامانه‌های بازار بین‌بانکی کارگزاری بانک مرکزی و مظنه‌یابی شرکت مدیریت فناوری بورس تهران به طور کلی مبلغ یک هزار و ۷۷۸ میلیارد تومان اوراق به صورت نقدی به شرح جدول زیر به فروش رسید.

انتشار بیش از ۷۶ هزار میلیار تومان اوراق مالی در ۱۴۰۰

دولت تا تاریخ ۲۹ تیرماه ۱۴۰۰ از طریق انتشار اسناد خزانه اسلامی و طی برگزاری نه هفته عرضه اوراق بدهی در مجموع معادل ۷۴ هزار و ۹۶۴ میلیارد تومان شامل ۷۰ هزار میلیارد تومان اسناد خزانه اسلامی و ۴ هزار و ۹۶۴ میلیارد تومان اوراق نقدی تأمین مالی انجام داده که جزئیات آن در جدول زیر آمده است.

انتشار بیش از ۷۶ هزار میلیار تومان اوراق مالی در ۱۴۰۰

بدین ترتیب، تاکنون و با احتساب اوراق فروخته شده در هفته دهم وزارت امور اقتصادی و دارایی برای تأمین مالی اقتصاد کشور در مجموع ۷۶ هزار و ۸۳۶ میلیارد تومان شامل ۶ هزار و ۸۳۶ میلیارد تومان به صورت عرضه نقدی و ۷۰ هزار میلیارد تومان در قالب اسناد خزانه اسلامی تأمین مالی انجام داده است.

همچنین، از ۶هزارو ۸۳۶ میلیارد تومان انتشار اوراق نقدی، حدود ۸۱ درصد از طریق بازار پول و ۱۹ درصد از طریق بازار سرمایه تأمین مالی شده است.

گفتنی است، وزارت امور اقتصادی و دارایی (خزانه‌داری کل کشور) بر اساس وظایف قانونی و تخصصی خود با استناد به نتایج تحلیل جامع «روند تحولات متغیرهای اقتصادی» و «روند سنجه‌های پایداری بدهی‌های دولت در قالب سناریوهای مختلف» و متناسب با برآورد جریان ورودی و خروجی منابع عمومی و نیز با درنظر داشتن اولویت سازگاری سیاستی با چارچوب سیاست‌گذاری پولی هر هفته نسبت به برگزاری حراج اوراق بدهی و ارزیابی و پذیرش پیشنهادات خرید اقدام می‌کند.

کد خبر 511109

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.