۲۷ شهریورماه؛ زمان آغاز سال تحصیلی جدید چهار دانشگاه در تهران

بر اساس تقویم آموزشی چهار دانشگاه تهرانی،سال تحصیلی جدید ۱۴۰۱-۱۴۰۰ از ۲۷ شهریورماه آغاز می شود.

به گزارش ایمنا، تعدادی از دانشگاه‌های تهرانی بعد از پایان ترم دوم سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹، زمان انتخاب واحد و ثبت نام سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ را اعلام کردند.

دانشگاه تهران

بر این اساس، شروع ثبت نام نیمسال نخست سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ دانشگاه تهران از روز شنبه ۶ شهریورماه آغاز می‌شود و تا روز شنبه ۱۳ شهریور ماه ادامه دارد. طبق برنامه زمان بندی این دانشگاه، کلاس‌های درس از شنبه سوم مهرماه در همه مقاطع تحصیلی آغاز می‌شود.

این دانشگاه اعلام کرده است ثبت نام الکترونیکی دانشجویان مجاز به ادامه تحصیل در همه مقاطع تحصیلی بر اساس مقررات و آیین نامه‌های آموزشی الزامی است.

دانشگاه صنعتی امیرکبیر

همچنین فرایند ثبت نام و انتخاب واحد در دانشگاه صنعتی امیرکبیر در روزهای ۲۳ و ۲۴ شهریورماه انجام و کلاس‌ها از ۲۷ شهریورماه آغاز می‌شود.

تقویم آموزشی ۳ دانشگاه بزرگ

دانشگاه الزهرا نیز اعلام کرده است که ثبت نام و انتخاب واحد دانشجویان از ۱۳ شهریورماه به مدت چهار روز انجام می‌شود. زمان شروع کلاس‌های این دانشگاه از ۲۷ شهریورماه اعلام شد.

دانشگاه شهید بهشتی، ثبت نام از دانشجویان را در روزهای ۲۰ تا ۲۲ شهریورماه انجام می‌دهد و کلاس‌ها را از ۲۷ شهریورماه آغاز می‌کند.

دانشگاه خوارزمی نیز انتخاب واحد و ثبت نام را در روزهای ۱۳ تا ۱۹ شهریورماه انجام می‌دهد؛ کلاس‌های این دانشگاه هم از ۲۷ شهریورماه آغاز می‌شود.

این برنامه‌های زمان بندی برای دانشجویان ورودی‌های قدیم است و زمان ثبت نام دانشجویان ورودی جدید بعد از انتشار اسامی پذیرفته شدگان کنکورهای ۱۴۰۰ از سوی دانشگاه‌ها اعلام می‌شود.

دانشجویان تحصیلات تکمیلی ورودی قبل از ۹۸ در صورت دریافت واکسن امکان ورود به دانشگاه دارند اما دانشجویان کارشناسی و دانشجویان ورودی جدید به صورت مجازی، تحصیل را آغاز می‌کنند.

تقویم آموزشی سایر دانشگاه‌های تهرانی هنوز اعلام نشده است.

منبع: ایرنا

کد خبر 510686

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.