الفاظ دروازه بان پرسپولیس را همه شنیدند ولی شد یک جلسه محرومیت تعلیقی

مربی تیم فوتبال تراکتور گفت: حال مزاجی آقای کریمی خوب نبوده و نمی توانسته به کنفرانس برود اما گفته‌اند که حتماً سرمربی باید در نشست حضور پیدا کند. ما اگر از فوتبال AFC یا فیفا تبعیت می‌کنیم، در لیگ قهرمانان آسیا، آقای عبداللهی به جای آقای خطیبی به نشست‌های خبری رفت.

به گزارش خبرنگار ایمنا، محمود شجاعی در نشست خبری قبل از بازی تراکتور با سایپا، اظهار کرد: فیروز کریمی به خاطر رأی ناعادلانه کمیته انضباطی نتوانست در کنفرانس خبری حضور پیدا کند و در همین راستا بنده در این نشست حضور یافتم. پس از پیروزی مقابل آلومینیوم اراک، مشکلاتی از باب فنی برای تیم به وجود آمد و همین موضوع باعث شد نتوانیم مقابل پرسپولیس، نتیجه لازم را کسب کنیم و کیفیت لازم را داشته باشیم. در روزهای گذشته تمرینات خوبی داشتیم و تلاش می‌کنیم فردا عملکردی با کیفیت داشته باشیم.

وی به تمجید از حریف این تیم در دیدار فردا پرداخت و افزود: سایپا یکی از تیم‌های خوب فوتبال ایران به حساب می‌آید و جایگاه واقعی آنها از لحاظ شخصیتی و فنی اینجای جدول نیست. با این حال، ما هم تراکتور هستیم و طبق برنامه‌ای که آقای کریمی دارد و با تمرینات خوب خود در هفته گذشته، یک بازی با کیفیت فنی بالا و جوانمردانه مقابل سایپا انجام خواهیم داد.

مربی تیم فوتبال تراکتور ادامه داد: طی روزهای گذشته بحث‌ها و نگرانی‌هایی از سوی هواداران خوب باشگاه ذوب آهن در خصوص نتیجه بازی فردا و سرنوشت تیم‌های سقوط کننده مطرح شده که من از همین تریبون اعلام می‌کنم، در مرام، اخلاق و فلسفه کاری باشگاه بزرگ تراکتور و آقای فیروز کریمی اصلاً چنین چیزی نمی‌گنجد. هواداران ذوب‌آهن و همچنین تیم نفت مسجد سلیمان مطمئن باشند، فردا یک بازی جوانمردانه در مقابل سایپا انجام خواهیم داد.

شجاعی در خصوص درخواست از کمیته انضباطی برای رعایت عدالت در آرای صادره، خاطر نشان کرد: خواهشی که از کمیته انضباطی دارم، این است که در آرایی که صادر می‌کنند، جانب عدالت را رعایت کنند و اصلاً به رنگ‌ها، تیم‌ها و اسم‌ها نگاه نکنند. اگر بخواهم مثال بزنم، واقعاً یک جاهایی در حق تراکتور اجحاف شده است. در بازی رفت مقابل گل گهر سیرجان، سعید مهری، بازیکن ما بعد از بازی تحت فشار بود و با بازیکن تیم گل گهر درگیری پیدا کرد. به هر حال این ماجرا به پایان رسید و در همان شب کمیته محترم انضباطی اعلام کرد که این دو بازیکن تا اطلاع ثانوی محروم هستند تا تشکیل جلسه شود.

وی تصریح کرد: چطور می‌شود همان شب اعلام کنند که این دو بازیکن تا اطلاع ثانوی محروم هستند تا تشکیل جلسه شود، ولی برای تیم‌های دیگر این‌چنین نیست. بازیکن تیم حریف فحاشی می‌کند و بدترین الفاظ را برای توپ جمع‌کن به کار می‌برد، ولی چون متعلق به آن رنگ و تیم است، چرا نمی‌شود اعلام کنند که تا اطلاع ثانوی محروم است تا تشکیل جلسه شود؟

مربی تیم فوتبال تراکتور با اشاره به محرومیت فیروز کریمی، گفت: الفاظ رکیک را همه شنیدند و در فضای مجازی پخش شده اما رأی آن می‌شود یک جلسه محرومیت تعلیقی. کریمی در نشست خبری حضور یافته و اعلام می‌کنند که احوال جامعه ورزش بابت این حرف‌ها مکدر شده است. یک هشتگ بگذاریم و ببینیم کدام ورزشی‌ها از این قضیه مکدر شده‌اند. در آسیا مربی ما دو بار به نشست خبری رفت و سرمربی راهی کنفرانس نشد.

شجاعی ادامه داد: حال مزاجی آقای کریمی خوب نبوده و نمی توانسته به کنفرانس برود اما گفته‌اند که حتماً سرمربی باید در نشست حضور پیدا کند. ما اگر از فوتبال AFC یا فیفا تبعیت می‌کنیم، در لیگ قهرمانان آسیا، آقای عبداللهی به جای آقای خطیبی به نشست‌های خبری رفت. اگر ایراد داشت و مشکلی بود، AFC اعلام می‌کرد که باید سرمربی‌ها در نشست حضور پیدا کند و مربیان نمی‌توانند به نشست بروند.

وی افزود: حالا اگر این قانون را برای فدراسیون و کشور خودمان نوشته‌ایم، یک بند یا تبصره‌ای بنویسیم که شاید سرمربی مشکل یا ناراحتی داشته باشد، در این صورت یکی از کادر فنی به نشست می‌رود و پاسخگوی اصحاب رسانه در مورد مسائل فنی بازی خواهد بود.

شجاعی در پایان در خصوص دلیل محرومیت و جریمه فیروز کریمی گفت: حرف بدی هم زده نشده و الفاظ رکیکی در نشست به کار برده نشده که بخواهند محروم و ۵۰ میلیون جریمه کنند که ذهنیت‌ها به این سمت برود که چون بازی با سایپا حساس است این کار را کرده‌اند. آن طرف هم آقای منصوریان را مقابل نفت مسجد سلیمان محروم کرده‌اند. این خواهش را از کمیته انضباطی دارم که جانب عدالت را برای همه تیم‌ها به طور یکسان رعایت کنند.

کد خبر 510685

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.