پایان روز ششم مسابقات المپیک توکیو: ژاپن در صدر/ ایران در رده بیست و هشتم مشترک

با پایان ششمین روز بازی های المپیک توکیو در مجموع ۳۰۳ مدال توزیع شده است که ۱۴۵ مدال توسط زنان شکار شد و ایران همچنان با تک مدال طلا تیراندازی همراه با هفت کشور در جایگاه بیست و هشتم مشترک قرار دارد.

به گزارش ایمنا، میزبان بازی‌ها در پایان روز ششم بازی‌ها چهار مدال (۳ طلا و یک نقره) دیگر کسب کرد و در مجموع با ۱۳ طلا و چهار نقره و پنج برنز همچنان صدرنشین است.

اما چین با ۱۲ طلا، ۶ نقره و ۹ برنز در جایگاه دومی قرار دارد و آمریکا با ۱۱ طلا، ۱۱ نقره و ۹ برنز همچنان در جایگاه سوم است.

روسیه زیر پرچم کمیته ملی المپیک این کشور هم با هفت طلا، ۹ نقره و ۶ برنز چهارمی خود را تداوم داد. در عین حال استرالیا از جایگاه هفتمی و با ۲ پله صعود جای پنجمی انگلیس را گرفت.

انگلیس، کره جنوبی، آلمان، فرانسه و هلند هم جایگاه ششم تا دهم را به خود اختصاص دادند. کانادا هم یک پله سقوط کرد و در جایگاه یازدهم قرار گرفت.

ایران هم با کشورهایی چون اکوادو، فیجی، فلیپین و تایلند در جایگاه بیست و هشتم مشترک ایستادند.

در المپیک توکیو یک‌هزار و ۵۸ مدال طلا، نقره و برنز توزیع می‌شود که از بین مجموع مدال ها ۳۳۹ مدال طلا، ۳۳۹ نقره و ۳۸۰ برنز است. امروز و در پایان ششمین روز بازی ها در مجموع ۳۰۳ مدال توزیع شده است که از این تعداد ۱۴۵ مدال از ۴۳ کشور توسط زنان کسب شد. آمریکا با ۲۰ مدال، چین ۱۲ و ژاپن با ۱۱ مدال به ترتیب بیشترین مدال در بخش زنان را به خود اختصاص داده‌اند.

منبع: ایلنا

کد خبر 510509

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.