رئیس مجلس با بشار اسد دیدار کرد

خبرگزاری رسمی سوریه گزارش داد که رئیس مجلس شورای اسلامی ایران با رئیس جمهور سوریه دیدار و گفت‌وگو کرده است.

به گزارش ایمنا، خبرگزارس رسمی سوریه (سانا)، عصر امروز (چهارشنبه)، خبر داد که «محمد باقر قالیباف» رئیس مجلس شورای اسلامی ایران با «بشار اسد» رئیس جمهور سوریه دیدار و گفت‌وگو کرده است.

بر اساس این گزارش، دو طرف در این دیدار روابط مستحکم دوجانبه و همچنین همکاری سازنده میان تهران و دمشق را در تمام زمینه‌ها مورد بحث و بررسی قرار داده‌اند.

سانا در ادامه نوشت که در این دیدار بر نقش اساسی پارلمان سوریه و ایران در گشودن چشم‌اندازهای جدید برای توسعه همکاری‌های دوجانبه به‌ویژه در زمینه اقتصادی نه فقط در بخش دولتی بلکه در بخش خصوصی هر دو کشور تأکید کرده‌اند به‌نحوی که این همکاری به مردم دو کشور دوست در مواجهه با جنگ اقتصادی و تحریم‌های تحمیلی علیه آن‌ها کمک کند.

بشار اسد در دیدار با تأکید بر اینکه ایران شریک اساسی سوریه است، اظهار داشته که ایران در جریان جنگ با تروریسم در کنار ملت سوریه ایستاد و در تمام زمینه‌ها از آن‌ها حمایت کرد.

رئیس‌جمهور سوریه همچنین تأکید کرد که هماهنگی‌های جاری میان دو کشور در زمینه مبارزه با تروریسم نتایج مثبتی به دنبال داشته و این همکاری‌ها تا زمان آزادسازی کامل خاک سوریه و بیرون راندن سازمان‌های تروریستی از این کشور ادامه خواهد داشت.

در مقابل، رئیس مجلس شورای اسلامی ایران اظهار داشت که انتخابات سوریه و ایران و پافشاری مردم دو کشور در برپایی این انتخابات، شکست سیاست اعمال فشار علیه سوریه و ایران را ثابت و در عین حال، تأکید کرد که هیچکس نمی‌تواند در برابر اراده مردم ایستادگی کند.

منبع: فارس

کد خبر 510503

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.