آخرین خبر از انتخاب شهردار آینده تهران

عضو منتخب شورای ششم شهر تهران گفت: از روز شنبه تا روز سه‌شنبه مصاحبه‌ با گزینه های شهرداری تهران انجام می‌شود.

به گزارش ایمنا ناصر امانی در خصوص جلسه امروز منتخبین شورای ششم اظهار کرد: قرعه‌کشی بین ۱۱ گزینه شهرداری برای مشخص شدن زمان مصاحبه انجام شد و از روز شنبه تا روز سه‌شنبه مصاحبه‌ها انجام می‌شود.

وی ادامه داد: در روز شنبه، یکشنبه و دوشنبه هر روز سه نفر و در روز سه‌شنبه دو نفر برنامه ارائه می‌کنند و براساس قرعه‌کشی، اولین فردی که مصاحبه می‌شود آقای برومند و آخرین نفر آقای پیرهادی است.

امانی در خصوص مهلت ارائه برنامه توسط گزینه‌ها گفت: تاکنون فقط سه گزینه برنامه داده و هنوز هشت نفر برنامه‌ای ارائه نکرده‌اند و قرار شد تا آخر وقت روز جمعه گزینه‌ها فرصت داشته باشند تا برنامه‌ها را ارائه کنند، اگر در زمان تعیین‌شده برنامه ارائه نشود، به منزله انصراف محسوب می‌شود، مگر اینکه عذر موجهی باشد و آن هم با تشخیص آقای چمران، رئیس موقت شورای شهر خواهد بود.

منتخب ششمین دوره شورای اسلامی شهر تهران به آئین‌نامه هیأت وزیران در خصوص انتخاب شهردار برای شهرهای بالای یک‌میلیون نفر جمعیت اشاره کرد و گفت: در این مصوبه، شرایطی برای شهردار درنظر گرفته شده است، مثلاً مدرک فوق‌لیسانس و همچنین ۹ سال مدیریت ارشد که البته این مدیریت ارشد باید دید که دستورالعملش چگونه تعریف شده است.

وی گفت: قرار شد هم‌زمان با ارائه برنامه توسط گزینه‌ها ما هم از وزارت کشور استمزاج گرفته و بدانیم که فردی را که انتخاب می‌کنیم حتماً حائز شرایط انتخاب شهردار باشد، اینطور نشود که ما فردی را انتخاب کنیم و بعد بگویند که شرایط لازم را ندارد و قرار شد هم‌زمان با ارائه برنامه نظر غیررسمی وزارت کشور را هم بگیریم.

کد خبر 510446

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.