۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۷
اثر واکسن فایزر بر کرونای دلتا

طبق تحقیقی که در منطقه تحت اشغال رژیم صهیونیستی انجام شده کارآمدی واکسن کووید۱۹ فایزر در جلوگیری از ابتلا به سویه دلتای ویروس کرونا فقط ۳۹ درصد است.

به گزارش ایمنا، طبق گزارش جدید وزارت بهداشت رژیم صهیونیستی، واکسن کووید -۱۹ شرکت فایزر و بیو ان تک در مقابله با سویه دلتا ویروس کرونا فقط ۳۹ درصد کارآمد است. این در حالی است که در منطقه تحت اشغال رژیم صهیونیستی سویه دلتا فراگیر شده است.

میزان کارآمدی واکسن با توجه به اطلاعات به دست آمده از تعداد نامشخص افراد در بازه ۲۰ ژوئن تا ۱۷ جولای اعلام شده است. این آمار بسیار کمتر از تخمین کارآمدی ۶۴ درصدی واکسن در چند هفته قبل است و با داده‌های انگلیس نیز مغایرت دارد. انگلیس اعلام کرده بود واکسن فایزر برای مقابله با سویه دلتا این بیماری ۸۸ درصد کارآمد است.

طبق اطلاعات به دست آمده در تحقیق رژیم صهیونیستی واکسن فایزر در جلوگیری از بستری شدن فرد در بیمارستان ۸۸ درصد و در مقابل شدید شدن بیماری ۹۱ درصد کارآمد است.

به نوشته فوربس فایزر و بیو ان تک در بیانیه ای اعلام کردند تحقیق انجام شده در منطقه تحت اشغال رژیم صهیونیستی نشان می‌دهد کارآمدی واکسن در جلوگیری از ابتلاء به عفونت و نشانه‌های بیماری چهار ماه پس از واکسیناسیون کاهش می‌یابد، اما کارآمدی آن در جلوگیری از شدت بیماری همچنان بالا است. در حال حاضر سویه دلتا در بیش از ۱۰۴ کشور جهان وجود دارد و مقامات بهداشتی را بسیار نگران کرده است.

منبع: مهر
کد خبر 509807

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.