آمار کرونا همدان دوم مرداد؛ ۴ فوتی و ۶۶ ابتلای جدید

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: در ۲۴ ساعت گذشته در منطقه تحت پوشش این دانشگاه ۶۶ بیمار جدید مبتلا به کرونا ویروس بستری شده‌اند و چهار مورد فوتی در این بازه زمانی در مراکز درمانی استان همدان رخ داده است.

محمد طاهری در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا، در خصوص آخرین آمار کلی ابتلای کرونا در استان همدان در ۲۴ ساعت منتهی به صبح امروز _شنبه دوم مرداد ماه_ اظهار کرد: در ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۶۶ بیمار جدید قطعی مبتلا به کرونا در استان همدان گزارش شده است.

وی افزود: مراجعان سرپایی به اورژانس بیمارستان‌ها با علائم تنفسی مشکوک به کرونا ویروس در ۲۴ ساعت گذشته ۷۱۷ مورد بوده است که ۱۳۵ نفر در بخشی عادی و ۱۸ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شدند و حال ۳۱ نفر نیز وخیم گزارش شده است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی همدان ادامه داد: از ابتدای شیوع کرونا ویروس تاکنون ۱۹ هزار و ۴۶۸ نفر در استان همدان به کرونا ویروس مبتلا شدند.

طاهری با توضیح اینکه در ۲۴ ساعت گذشته در استان همدان چهار مورد فوتی ثبت شده است، خاطرنشان کرد: تعداد فوتی‌های کرونای استان از ابتدای شیوع کرونا ویروس تا کنون دو هزار و ۳۲۰ نفر رسیده است.

وی در خصوص آخرین وضعیت و آمار مبتلایان به کرونا در شهرستان‌های استان همدان، تصریح کرد: تا کنون آخرین آمار مبتلایان به کرونا ویروس در شهرستان‌های اسدآباد ۸۸۲ نفر، بهار یک هزار و ۲۹ نفر، تویسرکان یک هزار و ۶۶ نفر، رزن ۸۱۴ نفر، درگزین ۲۹۴ نفر، فامنین ۳۲۷ نفر و کبودر آهنگ یک هزار و ۷۹ نفر بوده است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی همدان اضافه کرد: همچنین تا کنون در شهرستان ملایر سه هزار و ۶۱۳ نفر، نهاوند دو هزار و ۴۱۶ نفر و همدان ۷ هزار و ۴۹۰ نفر به کرونا مبتلا شدند و ۴۵۸ مورد مثبت بستری نیز در بیمارستان‌های همدان مربوط به افراد غیربومی است.

طاهری با بیان اینکه رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی و حضور نیافتن در اجتماعات مهم‌ترین راه‌های پیشگیری از ابتلاء به ویروس کرونا است، گفت: خواب کافی، استفاده از میوه و سبزیجات و عدم اضطراب و استرس در پیشگیری از ابتلاء به کرونا ویروس بسیار مهم است.

وی افزود: پنج مرحله ضروری برای کنترل بیماری کرونا از جمله شناسایی سریع مبتلایان، جداسازی سریع، درمان سریع، پیگیری وضعیت بهبود یافتگان و دریابی مبتلایان وجود دارد و تا زمانی که این پنج اصل به درستی انجام شود، می‌توانیم انتظار کاهش آمار مرگ‌ومیر بر اثر کرونا را داشته باشیم.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی همدان خاطرنشان کرد: اگر عادی انگاری شود و دستورالعمل‌های مقابله با شیوع کرونا در استان رعایت نشود، دچار بحران افزایش موارد ابتلاء و مرگ‌ومیر خواهیم شد.‌

کد خبر 509385

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.